کدخبر: ۲۵۱۹۵۲ لینک کوتاه

ارتش سایبری ۱۰ هزار نفری بن سلمان برای تحریم ترکیه

اقتصادنیوز: بعد از جنایت جمال خاشقجی، مقامات سعودی در شرایط سختی قرار دارند و بدین منظور به دنبال تحریم ترکیه هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، از آنجا که بنا بر اقدامات ترکیه، ولیعهد عربستان محمد بن سلمان توجه بسیاری را به خود جلب کرده است، به دستور سعود القحطانی تمام اشخاص نزدیک به ولیعهد عربستان در صفحه رسمی توییتر خود درخواست تحریم محصولات  ترکیه را کرده‌اند.

ولیعهد عربستان در سال 2010 برای تهدید مخالفان (بهار عربی) یه ارتش بزرگ در توییتر به راه انداخت که هدایتگر این ارتش، سعود قحطانی یکی از اشخاص نزدیک محمدبن سلمان بود که به وی Troll master  نیز می‌گفتند و بعد از جنایت جمال خاشقجی اخراج شد.

این ارتش 10 هزار نفری توییتری در ماه 3 هزار دلار حقوق می‌گرفتند که این خبر توسط نیویورک تایمز فاش شد.

به گزارش نیویورک تایمز، سعود القحطانی از علی الزبراه مهندس عربستانی توییتر به عنوان جاسوس استفاده می‌کرد که وارد اکانت‌های توییتر مخالفان می‌شد و آدرس آی پی، اطلاعات شخصی و شماره تلفن‌های آنها را به دست می‌آورد و حتی این شخص توجه اطلاعات غرب را نیز جلب کرد.

علی الزبراه  با شکایت توییتر بازداشت و بازجویی شد و درسپتامبر سال 2015 اخراج شد و اینک برای حکومت عربستان سعودی کار می‌کند.

امروز این فرد مسئولیت هدایت ارتش توییتری بن سلمان را بر عهده دارد که وظیفه فعلی او، معرفی محصولات ترکیه و درخواست برای تحریم این محصولات است. آنها حتی خواستار تحریم سفرمردم ترکیه به عربستان و سفر آنها به قرقیزستان شده‌اند.