کدخبر: ۲۵۳۴۷۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اسرائیل خبر سقوط جنگنده اش در سوریه را تکذیب کرد

اقتصادنیوز: ارتش اسرائیل اخباری مبنی بر اینکه نیروی هوایی سوریه، یک هواپیمای نظامی اسرائیلی را ساقط کرده است را تکذیب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، یک منبع در سازمان امنیتی سوریه پیشتر گفته بود که دفاع هوایی سوریه یک هواپیمای نظامی اسرائیلی و چهار موشک را در شهر الکسوه در جنوب دمشق منهدم کرده است.

پیشتر رسانه‌های سوریه گزارش دادند که سیستم دفاع هوایی سوریه روز پنج شنبه چندین هدف را در آسمان سوریه و در جنوب کشور منهدم کرده است. یک منبع بعدها اعلام کرد که اطلاعات مربوط به سقوط این هواپیما درست نیست.

پرسنل مطبوعاتی ارتش سوریه نیز گفتند: گزارشات مربوط به ساقط کردن یک هواپیمای اسرائیلی و یا دیگر اهداف هوائی اسرائیل با واقعیت منطبق نیست.

نظامیان اسرائیلی همانند گذشته در مورد دخالت خود در حملات هوایی اظهار نظر نمی‌کنند.

پیشتر گزارش شده بود که سیستم پدافند هوایی سوریه چند هدف را در آسمان جنوب کشور سرنگون کرده است. منبع نامبرده گفت: سیستم پدافند هوایی سوریه هواپیمای جنگی اسرائیل و 4 موشک را قبل از اینکه به هدف برسند سرنگون کرد. بدین ترتیب تمام موشک‌هایی که بسوی اهدافی در «الکسوه» پرتاب شده بودند نابود شدند. سیستم پدافند هوایی سوریه با دقت زیاد تمام اهداف را سرنگون کرد.