کدخبر: ۲۵۳۵۲۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

توسط دادگاهی در استانبول؛

حکم بازداشت متهمین قتل خاشقجی صادر شد

اقتصادنیوز؛ بر اساس حکم صادره از سوی دادگاهی در استانبول، متهمین به قتل منتقد سعودی در هر کجایی که پیدا شوند، بازداشت خواهند شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ دادگاهی در استانبول حکمی را صادر کرد که بر اساس آن متهمین به قتل جمال خاشقجی منتقد سعودی در کنسولگری این کشور در هرکجایی که پیدا شوند، بازداشت خواهند شد.

الجزیره به نقل از روزنامه دیلی صباح ترکیه در این خصوص اعلام کرد: این تصمیم دادگاه بر اساس قوانین ترکیه اتخاذ شده و مطابق با آن امکان تحقیق و تفحص درباره متهمین در استانبول نیز فراهم شده است.

به گزارش مهر، جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی، سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌پست دوم ماه اکتبر ۲۰۱۸ به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شد و از آن خارج نشد. 

ریاض در ۲۰ اکتبر قتل خاشقجی در داخل کنسولگری عربستان سعودی را تأیید کرد. دادستان این کشور مدعی شد که خاشقجی بعد از درگیری با چند نفر در داخل کنسولگری فوت کرده و ۱۸ شهروند این کشور نیز در این رابطه بازداشت شده‌اند. 

دادستانی کل استانبول ترکیه روز چهارشنبه ۳۱ اکتبر طی بیانیه‌ای اعلام کرد که جمال خاشقجی بلافاصله پس از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در این شهر، طبق نقشه‌ قبلی خفه و کشته شده است.