کدخبر: ۲۵۴۷۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نخست‌وزیر پاکستان: صلح در افغانستان به سود اسلام‌آباد است

نخست‌وزیر پاکستان: صلح در افغانستان به سود اسلام‌آباد است

اقتصاد نیوز: پس از آنکه رئیس جمهوری آمریکا با ارسال نامه‌ای از رهبری پاکستان برای حل و فصل جنگ افغانستان درخواست کمک کرد، نخست‌وزیر پاکستان اعلام کرد، کشورش برای رسیدن به صلح در افغانستان از طریق راه حل سیاسی متعهد است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان روز چهارشنبه در دیدار با زلمای خلیل‌زاد، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای صلح افغانستان اظهار کرد که صلح در افغانستان به سود اسلام‌آباد است.

به تازگی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در نامه‌ای از نخست وزیر پاکستان خواسته که بر طالبان فشار وارد کند تا دور میز مذاکره با دولت افغانستان حاضر شوند.

زلمای خلیل‌زاد که دو ماه پیش از سوی دولت دونالد ترامپ برای پیشبرد گفت‌وگوها با طالبان مامور شد، روز سه‌شنبه وارد پاکستان شد تا با مقام‌های پاکستانی در مورد چگونگی کشاندن طالبان دور میز گفت‌وگوی صلح، بحث کند.

براساس گزارش بی‌بی‌سی، خلیل‌زاد در کنار سفرهای منطقه‌ای خود تاکنون دو دور با نمایندگان طالبان در قطر نیز گفت‌وگو کرده است.

اخیرا یک منبع معتبر از طالبان در کویته در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی تایید کرد که یک هیئت از دفتر سیاسی طالبان در قطر به اسلام آباد رفته‌ است. این منبع از طالبان گفته که پاکستان فکر می‌کند که در گفت‌وگوهای اخیر صلح افغانستان، اسلام‌آباد به حاشیه رانده شده است.

این منبع همچنین گفت که پاکستان برای سهیم شدن خود در گفت‌وگوهای جاری صلح افغانستان این هیئت را دعوت کرد.