کدخبر: ۲۵۵۲۶۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

این جوان گزینه ترامپ برای جایگزینی جان کلی کهنه‌کار است +عکس

اقتصادنیوز: رئیس دفتر کنونی کاخ سفید در اواخر سال جاری میلادی از سمتش کناره‌گیری خواهد کرد و رئیس دفتر معاون ترامپ احتمالا جای او را می‌گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، با خروج جان کلی اصلی‌ترین نیروی محرکه برقراری نظم در ساختمان اجرایی ریاست جمهوری مقابل حلقه داخلی دونالد ترامپ از بین می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری فورچون، مشاوران کاخ سفید معتقدند، نیک ایرز، رئیس دفتر مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا به عنوان رئیس دفتر موقت معرفی می‌شود.

به گفته منابع مطلع، به نظر می‌رسد نیک ایرز گزینه مورد نظر برای جانشینی جان کلی، رئیس دفتر کنونی کاخ سفید باشد و این فرد چندین هفته با رئیس‌جمهوری آمریکا گفت‌وگو داشته است.

منابع می‌گویند، ترامپ اخیرا دست به اقدامی غیرمعمول زده و نیک ایرز را برای همراهی کردن خودش در ایر فورس وان (هواپیمای ریاست جمهوری) دعوت کرده است؛ حتی در زمانی که مایک پنس حضور نداشته است.

5102044

این جمهوری‌خواه ۳۶ ساله که از ژوئیه ۲۰۱۷ برای مایک پنس کار می‌کند، پیشنهاد داده است تا پیش از بازگشت به ایالت زادگاهش در جورجیا به مدت سه یا چهار ماه موقتا این پست را در اختیار بگیرد اما ترامپ به دنبال گرفتن تعهدی بوده است که او دو سال باقیمانده دوره ریاست جمهوری این مقام را داشته باشد.  

رئیس‌جمهوری آمریکا شنبه اعلام کرد، جان کلی، دومین رئیس دفتر او، قصد دارد از مقامش کناره‌گیری کند و تاکید کرد که طی یکی دو روز آینده جانشین کلی را معرفی می‌کند. به نظر می‌رسد خروج جان کلی بر نظم کاخ سفید تاثیر بگذارد.