کدخبر: ۲۵۵۳۹۶ لینک کوتاه

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

بعد از برجام اروپا با ایران ۷۰ میلیارد دلار قرارداد بست

اقتصادنیوز؛ حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اروپا با ایران بعد از برجام ۷۰ میلیارد دلار قرارداد بسته است که این مهم نشان از جایگاه ایران دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ «حشمت‌الله فلاحت‌پیشه» روز یکشنبه در نشست مطالبه گری دانشجویی در دانشگاه اراک، افزود: ایران اسلامی توانسته 40 سال حاکمیت دینی فارغ از وابستگی را تجربه کند و استکبار جهانی از این مسئله ناراضی است و می کوشد که بار دیگر این کشور را زیر سلطه درآورد و برای رسیدن به ین هدف از هیچ تلاشی فروگذار نیست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: وحدت و انسجام مهمترین نیاز کشور در شرایط فعلی است و مسئولان در این زمینه با هم متفق هستند.

وی اظهار داشت: مخالف آمریکا در برجام از این موضوع نشات گرفته است و با تعدیل و تاخیر در موضوع برجام و تحریم ها می کوشد منافعی از ایران نصیب خود کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: راهبرد رئیس جمهوری آمریکا درباره ایران شکل ویژه ای دارد چرا که این کشورنتیجه ای از مناسبات اقتصادی با ایران نبرده است.

فلاحت پیشه افزود: اروپا با ایران بعد از برجام 70 میلیارد دلار قرارداد بسته است که این مهم نشان از جایگاه ایران دارد.

وی در ادامه اظهارداشت: اقتصاد ایران جایگاه هجدهم دنیا را دارد و همه تلاش باید به کار گرفته شود که ظرفیت های درون زا در اقتصاد رشد کند.

فلاحت پیشه در ادامه افزود: باید ظرفیت های کشور در مرزها شناسایی شود و مجلس برای کمک به کوله بران فراکسیون ویژه این قشر را تشکیل داد تا از آنان حمایت کند.

استان مرکزی با 12 شهرستان دارای بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت است.