نظر آمریکایی‌ها در مورد انتخابات 2020

کدخبر: 256144
نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که بیش از نیمی از رای دهندگان آمریکایی (52 درصد) فکر نمی کنند که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری کشورشان بتواند در انتخابات سال 2020 بار دیگر انتخاب شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، نتایج نظرسنجی شبکه خبری فاکس نیوز که روز چهارشنبه منتشر شد، حاکی از آن است که 52 درصد از رای دهندگان آمریکایی، اعتقادی به انتخاب دوباره ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ندارند و فقط 39 درصد بر این باورند که ترامپ می تواند برای دوره دوم رئیس جمهور شود.

زمانی که از آنها پرسیده شد که «اگر انتخابات همین امروز برگزار شود، به چه کسی رای می دهید؟»، 55 درصد گفتند به فرد دیگری به غیر از ترامپ و 38 درصد گفتند که به ترامپ رای می دهند.

این نتایج همچنین نشان داد که «47 درصد از رای دهندگان اشاره کردند که «قطعا» به فرد دیگری به غیر از ترامپ و تنها 30 درصد گفتند «قطعا» به ترامپ رای می دهند.

فاکس نیوز، در دسامبر 2010 میلادی همزمان با دوران ریاست جمهوری «باراک اوباما» رئیس جمهوری پیشین آمریکا نظرسنجی مشابهی را انجام داده بود که در آن زمان 29 درصد از رای دهندگان گفته بودند که اوباما دوباره انتخاب خواهد شد. اوباما در انتخابات سال 2012 پیروز و موفق شد برای دوره دوم به کاخ سفید راه یابد.

در نظرسنجی روز چهارشنبه فاکس نیوز همچنین از رای دهندگان دمکرات درباره نامزدهای احتمالی دمکرات انتخابات سال 2020 سوال شد که براساس نتایج بدست آمده «جو بایدن» معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا و «برنی سندرز» سناتور دمکرات از ایالت ورمونت بیشترین رای را بدست آوردند.

نظرسنجی اخیر فاکس نیوز از بین 1006 نفر از رای دهندگان ثبت نام شده و در بازه زمانی 9 تا 11 دسامبر (18 تا 20 آذر) و با ضریب خطای 3 درصد انجام شد.

ترامپ در مراسم تحلیف خود در ژانویه 2017 وعده داد در انتخابات دور دوم ریاست جمهوری اش شرکت خواهد کرد.

وی ماه گذشته در یک کنفرانس خبری از «مایک پنس» معاونش خواست در انتخابات 2020 با او همراهی کند.

رئیس جمهوری آمریکا درماه های اخیر شماری از نامزدهای احتمالی دمکرات در انتخابات سال 2020 را از جمله جو بایدن، سناتور سندرز، «الیزابت وارِن» سناتور دمکرات از ایالت ماساچوست، «کوری بوکر» سناتور دمکرات از ایالت نیوجرسی و برخی دیگر را در توئیتر و در جریان کارزارهای انتخابات میان دوره ای ماه گذشته کنگره مورد انتقاد قرار داده است.

پنس از حامیان پروپاقرص ترامپ است و گاه در شبکه های اجتماعی به دلیل این که شباهت عملکردش با ترامپ مسخره می شود.

انتظار می رود تعدادی از دمکرات ها در هفته ها و ماه های آتی قصد خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ابراز کنند. 

ترامپ که از زمان روی کار آمدنش با چالش تحقیقات دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 مواجه بوده است بارها تهدید به استیضاح شده است و اکنون در پی ثبت پرونده ای از سوی دادستان ها در منطقه جنوبی نیویورک بحث استیضاح او داغ تر شده است. در این پرونده برای اولین بار ادعا شده که «مایکل کوهن» وکیل او به دستور ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی 2016 از طریق پرداخت های غیرقانونی قانون شکنی کرده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما