توضیح سفارت ایران در عراق درباره عدم قیام سفیر به احترام شهدای عراق؛ سفیر نمی‌دانست چرا حضار ایستادند!

کدخبر: 256738
اقتصادنیوز:‌ مشاور رسانه ای سفارت ایران در عراق در واکنش به ادعای عدم قیام سفیر ایران به احترام شهدای عراق گفت: ایرج مسجدی نمی دانست که این قیام به احترام شهداست و فکر می‌کرد مراسم تمام شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ذوالفقار امیرشاهی، مشاور رسانه ای سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد در واکنش به برخی ادعاها مبنی بر عدم ایستادن سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق به احترام شهدای این کشور گفت: ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق از همان ابتدا در مراسم سالگرد شکست داعش حضور یافت و تمام فعالیت ها و برنامه هایی که به منظور تکریم شهدا برگزار شد را انجام داد، سپس فاتحه ای برای شهدا خواند و زمانی که همه ایستادند مراسم را ترک کرد بدون اینکه بداند این قیام یک لحظه سکوت به احترام شهدا بود و نه پایان مراسم.

وی در ادامه گفت: شهدا مورد احترام جمهوری اسلامی ایران و هیات های دیپلماتیک آن و به خصوص ایرج مسجدی هستند زیرا او تمام عمر خود را فدای جنگ با تروریسم، تکریم شهدای محور مقاومت و مجاهدان نیروهای مسلح عراق کرد و ایران شهدای زیادی در راه جنگ با تروریسم داد.

مشاور رسانه ای سفیر ایران در بغداد ادامه داد: سفارت ایران بطور قاطع تلاش اشخاص برای متهم کردن ایران به بی‌احترامی به شهدای عراق را رد می کند.

به گزارش پایگاه خبری بغداد الیوم، برخی فعالان شبکه های اجتماعی ویدیویی از مراسم سالروز شکست داعش منتشر کردند که ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد زمانی که یکی از شعرا از حضار می خواهد که به احترام شهدا یک دقیقه قیام کنند مراسم را ترک می کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری الاخباریه، همچنین مثال الالوسی، رئیس حزب امت عراق در واکنش به این شبهه مدعی شد که از رئیس جمهور عراق، رئیس پارلمان و نخست وزیر این کشور می خواهم که موضع قاطعی علیه سفیر ایران اتخاذ کنند که به احترام شهدای عراق قیام نکرد.

وی مدعی شد که سفیر ایران باید از عراق اخراج شود و دولت ایران در موضعی رسمی از عراق عذرخواهی کند.

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید