کدخبر: ۲۵۶۸۳۳ لینک کوتاه

ارتش لیبی از درگیری شدید با افراد مسلح در درنه خبر داد

اقتصادنیوز : ارتش لیبی تحت فرماندهی ژنرال « خلیفه حفتر » روز یکشنبه از وقوع درگیری های شدید با افراد مسلح در شهر« درنه» خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تارنمای روزنامه «المتوسط» لیبی به نقل از «المنذرعمر الخرطوش» مسئول دفتر اطلاع رسانی تیپ 73 پیاده ارتش لیبی نوشت، از صبح روز یکشنبه درگیری های شدیدی میان نیروهای ارتش و افراد مسلح روی داد.

الخرطوش با تروریست توصیف کردن نیروهای مسلحی که ارتش با آن ها درگیر شده است، افزود، یکی از نیروهای تیپ 73 ارتش در این درگیری ها کشته و دو نیروی دیگر نیز زخمی شدند.

وی در ادامه گفت، این شدیدترین درگیری ها در درنه از یک ماه پیش تاکنون بود و به دلیل اینکه تک تیراندازها در خانه های واقع در مرکز درنه و بخش قدیمی این شهر مستقر شده اند و همچنین به دلیل بمب ها و تله های انفجاری جاسازی شده در مناطق مختلف، پیشروی نیروهای ارتش کند است.

شهر درنه در ساحل دریای مدیترانه و یک هزار و 340 کیلومتری شرق طرابلس پایتخت لیبی قرار دارد. پیش از درگیری ها 180هزار نفر در این شهر سکونت داشتند.

نیروهای ارتش لیبی از حدود سه سال پیش شهر درنه را به محاصره در آورده بودند که این امر موجب کمیابی مواد غذایی و لوازم پزشکی در این شهر شده بود.ارتش لیبی اوایل تیرماه گذشته از آزادسازی کامل شهر «درنه» واقع در شرق لیبی خبر داد.

لیبی از زمان سقوط حکومت «معمر قذافی» دیکتاتور پیشین این کشور در سال 2011 دستخوش جنگ و ناآرامی است. 

اکنون دو دولت در این کشور وجود دارد: دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس که مورد حمایت سازمان ملل است و دیگری دولت طبرق در شرق لیبی به ریاست «عبدالله الثنی» است که از ژنرال حفتر فرمانده ارتش این کشور حمایت می کند.