کدخبر: ۲۵۶۹۰۳ لینک کوتاه

دادستان کل انگلیس خواستار برکناری ترزا می شد

اقتصادنیوز: دادستان کل انگلیس در حالی خواستار برکناری نخست وزیر شده است که ترزا می اخیرا رای گیری پارلمان درباره توافق برگزیت را به تاخیر انداخته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، اسپوتنیک نوشت، در شرایطی که ترزا می نخست وزیر انگلیس رای گیری پارلمان درباره توافق لندن با بروکسل بر سر خروج از اتحادیه اروپا را به تاخیر انداخته است، دادستان کل انگلیس خواستار برکناری نخست وزیر در سال 2019 و از سرگیری مجدد مذاکرات برگزیت با اتحادیه اروپا شده است.

ترزا می گفته است که به دقت به انتقادات نمایندگان پارلمان گوش داده است ولی در عین حال بر این مساله بار دیگر پافشاری کرده است که توافق فعلی بهترین توافقی است که از طریق مذاکره با اتحادیه اروپا قابل دستیابی بوده است.

تلگراف نوشت: جفری کاکس دادستان کل انگلیس خواستار برکناری ترزا می نخست وزیر شده تا بریتانیا مذاکرات مجددی را درباره توافق برگزیت با اتحادیه اروپا انجام دهد.

تلگراف افزود: کاکس در اظهاراتی گفته است که "نخست وزیر باید تا سه ماه نخست 2019 میلادی برکنار شود تا بتوانیم گام بعدی را برای مذاکرات برداریم.

این در حالی است که سخنگوی کاکس بیان چنین اظهاراتی از سوی وی را تکذیب کرده است.

این تحولات در شرایطی است که ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا در کنفرانس خبری در بروکسل گفت: کمیسیون اروپا به زودی مفاد توافقنامه برگزیت را منتشر خواهد کرد.

شورای اروپا نیز اعلام کرده است که هیچ برنامه و طرحی برای مذاکرات مجدد بر سر توافق برگزیت وجود ندارد.

در حالی که کمتر از 4 ماه زمان تا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در ماه مارس 2019 میلادی باقی مانده است، وضعیت توافق برگزیت بین لندن و بروکسل مشخص نیست.

توافق برگزیت برای تصویب نهایی نیاز به 320 رای مثبت از 650 نماینده پارلمان خواهد داشت. رای گیری پارلمان انگلیس درباره توافق برگزیت به تاخیر افتاده است.

سناریوهایی که ممکن است طی روزهای آینده رخ دهد شامل موارد زیر است: توافق برگزیت در نهایت موفق به کسب حمایت پارلمان خواهد شد، ترزا می شغل خود را از دست خواهد داد، بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد یا حتی یک همه پرسی دیگری درباره برگزیت برگزار شود.