روسیه برای خروج آمریکا از پیمان موشکی آماده می شود

کدخبر: 257061
اقتصادنیوز : فرمانده نیروی موشک های راهبردی روسیه اعلام کرد که کشورش برای پیامدهای خروج آمریکا از پیمان منع موشک های کوتاه و میان برد آماده می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، «سرگئی کاراکایف»روز دوشنبه در گفت وگو با روزنامه روسی کراسنایا زویوزدا وابسته به وزارت دفاع روسیه گفت: تبعات خروج آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای کوتاه و میان برد در طراحی ها و برنامه ریزی برای بکارگیری نیروی هسته ای راهبردی روسیه مدنظر قرار می گیرد. 

وی ادامه داد: هیچ شکی نیست که پیامدهای خروج آمریکا از پیمان موشکی و استقرار موشک های آمریکایی میان برد در اروپا و تهدیدهای جدید امنیتی مرتبط با این مساله در برنامه ریزی جنگی استفاده از نیروی موشک های راهبردی روسیه مورد توجه قرار خواهد گرفت. 

مقام روس تصریح کرد: وظایف نیروی موشک های راهبردی روسیه برای تامین بازدارندگی هسته ای، در رابطه با خروج آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای کوتاه و میان برد تغییر نخواهد کرد. 

فرمانده نیروی موشک های راهبردی روسیه همچنین خاطرنشان کرد که آمریکا شیوه های جدید برای خنثی کردن توانمندی راهبردی روسیه جستجو می کند. 

وی افزود: امروز موشک های قاره پیمای بالستیکی نیروی موشک های راهبردی روسیه مسیر کوتاهی را (برای رسیدن به هدف) دارند و به پیشرفته ترین وسایل برای عبور از سیستم های پدافند موشکی مجهز هستند که شناسایی و رهگیری این موشک ها برای دشمن را دشوار می کند. 

مقام روس تصریح کرد: توانمندی هسته ای روسیه و آمریکا از زمان امضای قرارداد استارت-یک بیش از سه برابر کاهش یافته است. همزمان با آن آمریکا بطور مستمر توانمندی پدافند موشکی خود را افزایش داد و به این وسیله موازنه موجود بین تسلیحات تهاجمی و دفاعی را به نفع خود بر هم زد.

کاراکایف در همین حال گفت که مراکز پدافند موشکی آمریکا در اروپا در محدوده قابل دسترس برای تسلیحات تهاجمی روسیه قرار دارد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما