کدخبر: ۲۵۷۰۶۱ لینک کوتاه

روسیه برای خروج آمریکا از پیمان موشکی آماده می شود

اقتصادنیوز : فرمانده نیروی موشک های راهبردی روسیه اعلام کرد که کشورش برای پیامدهای خروج آمریکا از پیمان منع موشک های کوتاه و میان برد آماده می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، «سرگئی کاراکایف»روز دوشنبه در گفت وگو با روزنامه روسی کراسنایا زویوزدا وابسته به وزارت دفاع روسیه گفت: تبعات خروج آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای کوتاه و میان برد در طراحی ها و برنامه ریزی برای بکارگیری نیروی هسته ای راهبردی روسیه مدنظر قرار می گیرد. 

وی ادامه داد: هیچ شکی نیست که پیامدهای خروج آمریکا از پیمان موشکی و استقرار موشک های آمریکایی میان برد در اروپا و تهدیدهای جدید امنیتی مرتبط با این مساله در برنامه ریزی جنگی استفاده از نیروی موشک های راهبردی روسیه مورد توجه قرار خواهد گرفت. 

مقام روس تصریح کرد: وظایف نیروی موشک های راهبردی روسیه برای تامین بازدارندگی هسته ای، در رابطه با خروج آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای کوتاه و میان برد تغییر نخواهد کرد. 

فرمانده نیروی موشک های راهبردی روسیه همچنین خاطرنشان کرد که آمریکا شیوه های جدید برای خنثی کردن توانمندی راهبردی روسیه جستجو می کند. 

وی افزود: امروز موشک های قاره پیمای بالستیکی نیروی موشک های راهبردی روسیه مسیر کوتاهی را (برای رسیدن به هدف) دارند و به پیشرفته ترین وسایل برای عبور از سیستم های پدافند موشکی مجهز هستند که شناسایی و رهگیری این موشک ها برای دشمن را دشوار می کند. 

مقام روس تصریح کرد: توانمندی هسته ای روسیه و آمریکا از زمان امضای قرارداد استارت-یک بیش از سه برابر کاهش یافته است. همزمان با آن آمریکا بطور مستمر توانمندی پدافند موشکی خود را افزایش داد و به این وسیله موازنه موجود بین تسلیحات تهاجمی و دفاعی را به نفع خود بر هم زد.

کاراکایف در همین حال گفت که مراکز پدافند موشکی آمریکا در اروپا در محدوده قابل دسترس برای تسلیحات تهاجمی روسیه قرار دارد.