کدخبر: ۲۵۸۲۳۴ لینک کوتاه

ادامه جنگ لفظی میان ترکیه و اسرائیل/ اردوغان: نتانیاهو یک دولت ترور را اداره می‌کند

اقتصادنیوز: در ادامه جنگ لفظی میان رهبران رژیم صهیونیستی و ترکیه، رجب طیب اردوغان اعلام کرد: نخست وزیر اسراییل یک دولت ترور را اداره می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری آناتولی نوشت، رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه در مراسمی در استانبول خطاب به نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد: اردوغان صدای مظلومان است و تو (بنیامین نتانیاهو) صدای ظالمان هستی. تو یک دولت ترور را اداره می‌کنی.

وی ادامه داد: در حالیکه گناهان اسراییل، جرایم علیه بشریت و کشتارها و تخریب‌های این رژیم بدون محاکمه باقی مانده است، این رژیم هیچ حقی ندارد که دیگران را متهم کند.

اردوغان اضافه کرد: اسراییل ناراحت است که ترکیه همواره در کنار مردم مظلوم فلسطین ایستاده است.

وی ادامه داد: ترکیه در حال مبارزه علیه تروریسم است و با انسانهای بی‌گناه همانند یک تروریست رفتار نمی‌کند.

خبرگزاری آناتولی در ادامه نوشت، رهبران ترکیه و اسرائیل شنبه نیز به اتهام‌زنی متقابل پرداختند. رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌ جمهوری ترکیه در سخنانی گفت: یهودی‌ها "زنان و دخترانی که روی زمین افتاده‌اند، ضرب و شتم می‌کنند" و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز گفت ترک‌ها جمعیت کرد ترکیه را مورد اذیت و آزار قرار می‌دهند.

اردوغان شنبه در نشست "بنیاد جوانان ترکیه" با اشاره به قربانیان فلسطینی خشونت‌های رژیم صهیونیستی گفت: یهودیان در اسرائیل به مردمی که روی زمین افتاده‌اند، حمله می‌کنند و آنها را هدف ضرب و شتم قرار می‌دهند. در حقیقت یهودیان فقط مردان را نمی‌زنند، بلکه زنان و کودکانی را هم که زمین می‌افتند مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.

این سخنرانی اردوغان در استانبول با پاسخ سریع تل‌آویو همراه شد. نتانیاهو گفت: اردوغان، اشغالگر قبرس شمالی که ارتشش زنان و کودکان را در روستاهای کردنشین در داخل و خارج ترکیه قتل‌عام می‌کند، نمی‌تواند به اسرائیل درس اخلاق بدهد.