کدخبر: ۲۵۸۳۳۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۴۰۰۰ دلار

اقتصاد نیوز:قیمت بیت کوین در ماه های اخیر تغییرات زیادی را تجربه کرده است؛ با این حال دوباره شاهد رسیدن ارزش آن به بالای ۴۰۰۰ دلار هستیم.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از کلیک، پس از مدت ها انتظار و ناامیدی ماینرها، قدرتمندترین ارز دیجیتال در جهان، بیت کوین دوباره افزایش ارزش را در بازار تجربه کرد. در حال حاضر قیمت بیت کوین به بیش از 4000 دلار رسیده است که با برخی از پیش بینی های گذشته مطابقت دارد (پیش بینی افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در سال 2019).

قیمت بیت کوین در هفته های گذشته به مرز 3000 دلار رسیده بود که این موضوع باعث شد بسیاری از تحلیلگران پیش بینی خود در رابطه با این ارز دیجیتال و ارزش آن، تغییر دهند (ارزش بیت کوین به کمتر از 3000 دلار سقوط می کند؟). در این میان تعدادی از افراد فعال در این زمینه، به افزایش قیمت آن در آینده اشاره کرده بودند.

تغییرات صورت گرفته اخیر در بازارهای جهانی و همچنین وضع مالیات روی ارزهای دیجیتال در برخی کشورهای جهان، باعث شده بود ارزش بیت کوین با کاهش مواجه شود. در این میان اتریوم نیز وضعیت مشابهی را تجربه کرد؛ با این حال این ارز دیحیتال نیز در روزهای اخیر افزایش قیمت داشته است.

قیمت بیت کوین

ارزش بیت کوین در سال گذشته میلادی یک رکورد جدید از خود برجای گذاشت. در آن زمان بیت کوین با قیمتی نزدیک به 20 هزار دلار خرید و فروش می شد؛ با این حال به نظر نمی رسد در آینده نزدیک دوباره شاهد چنین اتفاقی باشیم.

کاهش ارزش بیت کوین باعث شده بود برخی از ماینرها در کشورهای مختلف به ویژه چین، دستگاه های خود را خاموش کنند چرا که هزینه آن ها به شدت افزایش پیدا کرده بود (استخراج بیت کوین با دومین سقوط بزرگ خود روبه‌رو شد).

تعدادی از تحلیلگران بر این باورند که ارزش بیت کوین در سال های آینده با افزایش چشمگیری مواجه می شود که برای بررسی صحت این ادعا باید چندین سال صبر کنیم (پیش بینی قیمت 250 هزار دلاری بیت کوین در سال 2023).