آیت‌‌الله مکارم شیرازی: گرانی‌ها به شدت مردم را آزار می‌دهد

کدخبر: 258925
اقتصادنیوز: یکی از مراجع تقلید مشکلات اقتصادی و معیشتی را از دیگر نگرانی‌های موجود در کشور برشمرد و گفت: موضوع گرانی‌ها مردم را آزار می‌دهد، برخی از مردم در تامین مایحتاج اولیه خود دچار مشکل هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، آیت‌ الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به شرایط حساس کشور، حفظ و تقویت وحدت در جامعه را یک اصل مهم و حیاتی عنوان کرد.

وی تاکید کرد: اگر شرایط فعلی کشور را درک نکنیم و وحدت به هم بخورد همه لطمه می‌بینند، اصلاح طلب و اصولگرا هم ندارد همه باید مشکلات کشور را مد نظر داشته باشند.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به مشکل گرانی‌ها در کشور، بخشی از این مشکل را ناشی از بی انصافی برخی از کسبه و تجار عنوان و تصریح کرد: عده ای که بالا رفتن ارز را عامل گرانی اجناس و محصولات خود می‌دانستند اکنون با پایین آمدن قیمت ارز و دلار حاضر نیستند قیمت‌ها را پایین بیاورند.

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود از پرداختن زودهنگام برخی از سیاسیون به مسائل انتخاباتی انتقاد کرد و گفتند: این عده باید شرایط حساس کشور را درک کنند و بدانند ما گرفتاری‌های مهم تری داریم.

وی همچنین ساماندهی فضای مجازی را یک اصل مهم خواند و بیان کرد: باید به طور جدی به فکر اصلاح این فضا بود؛ اگر فضای مجازی یله و رها باشد بسیاری از تدبیرها را می‌توانند بهم بزنند.

این مرجع تقلید ادامه داد: متاسفانه درباره فضای مجازی چندان دل سوزانده نمی‌شود و این مساله می‌تواند منشا اتفاقات بسیاری باشد، فضای مجازی به گونه‌ای شده که آثارش در همه مسائل نمایان می‌شود.

آیت الله مکارم شیرازی با انتقاد از ولنگاری در عرصه فرهنگی، بی برنامگی در این عرصه را باعث نگرانی دلسوزان نظام و کشور دانست و خواستار توجه جدی به این موضوع شد.

وی همچنین مشکلات اقتصادی و معیشتی را از دیگر نگرانی‌های موجود در کشور برشمرد و اضافه کرد: موضوع گرانی‌ها مردم را آزار می‌دهد، برخی از مردم در تامین مایحتاج اولیه خود دچار مشکل هستند؛ از این رو باید در بودجه سال آینده برای مشکل گرانی‌ها و معیشت مردم فکری شود.

استاد حوزه علمیه قم کند بودن روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی را از دیگر مشکلات موجود در کشور دانست و تاکید کرد: فرآیند طولانی رسیدگی به پرونده‌های قضایی به گونه‌ای است که برخی از مردم از مراجعه به قوه قضاییه و پیگیری شکایت خود صرفنظر می‌کنند.

آیت الله مکارم شیرازی یکی دیگر از مشکلات موجود را وجود برخی سوء ظن‌ها درباره وجود دست‌هایی برای اجرایی کردن سند 2030 در آموزش و پرورش و جانشین کردن فرهنگ غربی ذکر کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تضعیف حوزه‌های علمیه و مرجعیت را نگران کننده خواند و گفت: اخیرا مخالفت‌هایی با حوزه و مرجعیت می‌شود، این موضوع شخصی هم نیست، گروهی منافع خود را در تضعیف حوزه و مرجعیت می‌بینند.

این مرجع تقلید در بخش پایانی سخنان خود با تقدیر از اقدامات انجام شده به منظور حل مشکلات شهر مقدس قم و پیگیری‌های رییس مجلس شورای اسلامی، بر لزوم حل مشکلات احداث فرودگاه در استان تاکید و تحقق این مساله را عامل تحولات بسیار خوب عنوان کرد.

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید