کدخبر: ۲۵۹۰۰۴ لینک کوتاه

مردم آمریکا: ترامپ مقصر اصلی تعطیلی دولت است

اقتصادنیوز: تازه ترین نظرسنجی نشان می‌دهد اکثر شهروندان آمریکایی بر این باورند که ترامپ بیشتر از دموکرات‌های کنگره مقصر تعطیلی بخشی از فعالیت‌های دولت است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، نظرسنجی رویترز-ایپسوس در حالی منتشر شده است که بخشی از فعالیت های دولت آمریکا برای ششمین روز متوالی تعطیل شده است.

 47 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کرده اند که ترامپ مسئول تعطیلی دولت آمریکا است و 33 درصد مردم آمریکا نیز دموکرات های کنگره را مقصر اصلی تعطیلی دولت دانسته اند. 7 درصد شهروندان نیز اعلام کرده اند که جمهوریخواهان کنگره عامل اصلی تعطیلی دولت هستند.

ادامه اصرار دونالد ترامپ برای اختصاص بودجه 5 میلیارد دلاری احداث دیوار مرزی مکزیک و مخالفت دموکرات ها موجب شده است تا بخشی از فعالیت های دولت آمریکا تعطیل شود.

این نظرسنجی نشان می دهد که تنها 35 درصد شرکت کنندگان از ایده ترامپ برای اختصاص منابع مالی دیوار مرزی مکزیک حمایت می کنند. تنها 25 درصد مردم آمریکا اعلام کرده اند که از تصمیم ترامپ برای تعطیلی دولت به خاطر این مساله حمایت می کنند.

بیشتر بخوانید

دستیار ترامپ: احتمالا تعطیلی دولت تا اوایل سال 2019 ادامه داشته باشد

تعطیلی دولت آمریکا 380هزار کارمند را بیکار کرد

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید نیز با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: رئیس جمهور ایالات متحده به روشنی اعلام کرده است که هر لایحه ای برای تامین منابع مالی دولت باید به طور کافی منابع مالی مورد نیاز برای امنیت مرزها را نیز شامل شود.

چاک شومر رهبر اقلیت سنا در این باره گفت: دموکرات ها و جمهوریخواهان هنوز فاصله زیادی برای حل و فصل اختلافات و بن بست موجود دارند.

به نظر می رسد انفعال کنگره موجب خواهد شد تا تعطیلی دولت طی هفته آینده نیز ادامه پیدا کند و احتمالا در ماه ژانویه نیز بخشی از دولت آمریکا تعطیل خواهد بود.

تعطیلی دولت آمریکا به 800 هزار شغل فدرال آسیب وارد کرده است.