کدخبر: ۲۵۹۳۱۳ لینک کوتاه

با اشاره به تماس تلفنی با رئیس‌جمهور چین؛

ترامپ: توافق بسیار خوب در حال پیشرفت است

اقتصادنیوز؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خبر داد که گفت‌وگوی تلفنی بسیار خوب و طولانی با رئیس جمهور چین درباره توافق تجاری با این کشور داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا طی پیامی در توئیتر نوشت که تماس تلفنی طولانی و بسیار خوبی با رئیس جمهور چین داشته است.

دولت ترامپ طی یک سال گذشته جنگ تجاری علیه چین به راه انداخته و برای میلیاردها دلار کالای چینی، تعرفه تعیین کرده که این مسئله با واکنش چین مواجه شده است. 

ترامپ در این پیام توئیتری نوشت: تماس تلفنی طولانی و بسیار خوبی با شی (جین پینگ) رئیس جمهور چین داشتم. توافق بسیار خوب در حال پیشروی است. اگر (توافق) حاصل شود، بسیار جامع خواهد بود و تمامی موضوعات و نکات مورد منازعه را پوشش خواهد داد. تحول بزرگی ایجاد شده است.

اوایل ماه دسامبر چین و آمریکا توافق کردند که به مدت سه ماه از وضع تعرفه‌های گمرکی اضافی بر اقلام وارداتی خودداری کنند تا بتوانند در دور جدید مذاکرات پیش رو به توافقی در مسئله تجارت مشترک دست پیدا کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا، در جریان اجلاس سران جی-۲۰ در آرژانتین به رئیس‌جمهور چین گفته است ایالات متحده افزایش تعرفه بر ۲۰۰ میلیارد دلار اقلام چینی را که قرار بود از روز ۱ ژانویه اعمال شود متوقف خواهد کرد.

در مقابل چین نیز تعهد کرده است «میزان بسیار قابل توجهی» از محصولات کشاورزی صنعتی و مرتبط با حوزه انرژی آمریکا را خریداری کند.