کدخبر: ۲۵۹۴۱۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
وزیر راه: امیدواریم شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های سوریه حضور یابند

وزیر راه: امیدواریم شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های سوریه حضور یابند

اقتصادنیوز: وزیر راه گفت: نکته حائز اهمیت این است که ما این فرصت را جدی بگیریم و شرکت‌های ایرانی بتوانند در حوزه‌های مختلف حضور پیدا کنند و در قالب قراردادهای مختلف از جمله سرمایه گذاری مشترک حضور پیدا کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، محمد اسلامی وزیر راه و مسکن در همایش مشترک ایران و سوریه که با حضور وزیر تجارت سوریه برگزار می‌شود، گفت: امروز با نهایی کردن تفاهمنامه اقتصادی بین دو کشور زمینه‌ها را برای همکاری گسترده بین دو کشور فراهم خواهیم کرد.

وی ادامه داد: حضور وزیر تجارت سوریه در اتاق برای دعوت از فعالان اقتصادی کشورمان است. ایشان با تشریح زمینه‌های فعالیت در سوریه و نیازهای بخش خصوصی ایران برای حضور در این کشور تلاش خواهد کرد تا زمینه همکاری گستره دو کشور را فراهم کند.

وزیر راه با اشاره به همکاری‌های گسترده دو کشور گفت: ما در تمام زمینه‌ها به خصوص امنیتی و سیاسی با یکدیگر همکاری تنگاتنگی داشته‌ایم، همکاری‌های دو کشور باعث شده که امروز صلح و آرامش به این کشور بازگردد.

وی با اشاره به مذاکرات امروز صبح هیئت سوری با طرف ایرانی گفت: در جلسه‌ای که در اتاق داشتیم وزیر تجارت سوریه قول همه گونه همکاری را داد و امیدواریم در سفر ماه آینده فعالان اقتصادی ایران به این کشور نیازها و درخواسته‌های طرف ایرانی را بتوانند تامین کنند.ضمن آنکه با هماهنگی کمیته مقدماتی امیدواریم همزمان با امضا نهایی تفاهم‌نامه چندین قرار داد توسط بخش خصوصی امضا شود.

اسلامی تصریح کرد: نکته حائز اهمیت این است که ما این فرصت را جدی بگیریم و شرکت‌های ایرانی بتوانند در حوزه‌های مختلف حضور پیدا کنند و در قالب قراردادهای مختلف از جمله سرمایه گذاری مشترک حضور پیدا کنند.

وی در پایان گفت: ما اینجا می‌توانیم نشان دهیم که بخش خصوصی و دولت با عنوان یک ید واحده می‌توانند در صحنه‌های بین المللی حضور داشته باشند.