کدخبر: ۲۵۹۷۹۶ لینک کوتاه

پیام شی‌ جین پینگ به ترامپ: همکاری بهترین گزینه برای آمریکا و چین است

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری چین در پیام تبریک چهلمین سال ایجاد روابط دیپلماتیک میان پکن و واشنگتن به همتای آمریکایی خود گفت، تاریخ نشان می‌دهد که همکاری بهترین گزینه برای دو کشور است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز نوشت، چین و آمریکا اخیرا توافق کردند تا آتش بس ۹۰ روزه‌ای را در نبرد تجاری بین خود ایجاد کنند و راه را برای برگزاری مذاکرات به منظور از میان برداشتن این تنش هموار کرده‌اند.

شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین در پیام خود خطاب به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت که روابط بین دو کشور فراز و نشیب‌های زیادی داشته اما پیشرفت تاریخی در چهار دهه گذشته نیز به دست آمده است.

وی ادامه داد، این روابط دو طرفه منافع زیادی برای مردم دو کشور نیز داشته و دو طرف در برقراری صلح،‌ ثبات و عظمت جهان کوشیده‌اند. تاریخ ثابت کرده که همکاری بین دو کشور بهترین گزینه است. روابط دو طرف در مرحله مهمی است.

رئیس جمهوری چین ادامه داد: من روابط دو کشور را بسیار مهم می‌دانم و امیدوارم که با ترامپ برای دستیابی به تجربه‌ای دیگر در ارتقای روابط آمریکا و چین همکاری داشته باشم و به اجماع نظر برسیم تا بتوانیم بیش از پیش همکاری داشته باشیم، چون این همکاری به نفع مردم دو کشور و جهان است.

ترامپ نیز در پیامی، رابطه دیپلماتیک ۴۰ ساله بین آمریکا و چین را به همتای چینی خود تبریک گفت و اعلام کرد اولویتش ترغیب همکاری و روابط سازنده بین دو کشور است.