کدخبر: ۲۶۱۰۱۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
وزارت اطلاعات ۲۵ نفر از عوامل اخلال در نظام ارزی را دستگیر کرد

وزارت اطلاعات ۲۵ نفر از عوامل اخلال در نظام ارزی را دستگیر کرد

اقتصادنیوز: عوامل اخلال در نظام ارزی کشور در قزوین و آذربایجان شرقی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، در پی اشراف اطلاعاتی و تلاش‌‌‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان قزوین، ۱۲ نفر از عوامل اخلال در بازار ارز، به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور، قاچاق ارز از طریق خرید و فروش غیرقانونی، تحصیل مال و کسب منفعت نامشروع، فرار مالیاتی و پولشویی در استان‌‌‌‌های قزوین، تهران و مازندران دستگیر و برای رسیدگی به جرایم مزبور، تحویل مراجع قضایی شدند. سرکرده این باند نیز در حالی که قصد خروج از کشور را داشت، شناسایی و دستگیر شد.

اعضای این باند که به صورت شبکه سازمان‌‌یافته و حرفه‌‌ای فعالیت می‌‌‌کردند، از سال ۹۳ تاکنون در مجموع بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال گردش مالی داشته و خرید و فروش غیرقانونی نزدیک به ۴۵۰ میلیون دلار داشته‌‌اند.

همچنین، سربازان گمنام امام زمان (عج) در آذربایجان شرقی نیز با انجام اقدامات اطلاعاتی چند ماهه موفق به کشف تخلفات گسترده در حوزه حوالجات ارزی شدند که در این رابطه ۱۳ نفر از عناصر اصلی به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور که تعدادی از متهمان با هویت جعلی قصد خروج غیرقانونی از کشور را داشتند، دستگیر و بعد از مستندسازی جرایم، تحویل مراجع قضایی شدند.

این باند با تأسیس شرکت‌‌‌های کاغذی و سواستفاده از ظرفیت شرکت‌‌‌‌های بازرگانی فعال برای سواستفاده از مابه‌‌‌التفاوت نرخ ارز دولتی و آزاد به ثبت سفارش کالاهای مشمول ارز دولتی (مبادله‌‌ای) اقدام کرده و پس از تخصیص ارز دولتی نسبت به فروش حوالجات ارزی در بازار آزاد، با مشارکت عوامل خود در تهران اقدام کرده‌‌اند. حدود ۶۵ میلیون دلار از تخلفات ارزی باند مذکور مستندسازی شده است.