کدخبر: ۲۶۱۴۷۰ لینک کوتاه

دعوای دیوار ۶ میلیاردی در آمریکا بالا گرفت

ترامپ: کنگره پول ندهد دولت تعطیل است/دمکرات ها:ترامپ بحران مصنوعی درست می کند

اقتصادنیوز: رییس جمهوری آمریکا با متهم کردن دمکرات ها به این که بودجه دیوار مرزی را تامین نمی کنند تا دولت تعطیل شود، گفت: راه حل این است که آنها این بودجه را که از مرزها دفاع می کند تصویب و دولت را بازگشایی کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ شامگاه سه شنبه از محل دفتر خود درباره مشکل ایجاد شده بین کنگره و کاخ سفید بر سر بودجه 5.7 میلیارد دلاری با مردم آمریکا سخن گفت.

رئیس جمهوری آمریکا با این ادعا که چقدر باید کشته داده شود تا ما درباره امنیت مرزی خود کاری انجام دهیم، ادامه داد: هزینه این دیوار به طور غیر مستقیم از طریق توافق تجاری با مکزیک پرداخت خواهد شد.

ترامپ مدعی شد هر هفته 300 آمریکایی تنها به دلیل مصرف هروئین جان می دهند که 90 درصد آنها از طریق مرزهای جنوبی وارد می شود.

وی درباره مهاجران و آسایشگاه های مرزی هم گفت: ما فضایی نداریم که آنها را نگهداری کنیم و راهی برای بازگرداندن آنها به کشور قانونی خودشان هم نداریم. همه آمریکایی ها از مهاجرت های غیرقانونی آسیب می بینند.

رئیس جمهوری آمریکا در حالی که می گفت این مساله در عرض 45 دقیقه حل خواهد شد بار دیگر مقامات ارشد کنگره را برای فردا به دفتر خود دعوت کرد.

تا کنون دوبار سران جمهوریخواه و دمکرات به کاخ سفید رفته اند اما هیچ نتیجه ای عاید نشده و تعطیلی دولت همچنان ادامه دارد. پیش از این رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرده بود که احتمال دارد با تداوم این شرایط، اعلام وضعیت فوق العاده کند.

ترامپ سخنرانی حدود 9 دقیقه ای خود را در حالی به پایان برد که از مردم خواست تا با نمایندگان خود در کنگره تماس بگیرند و بگویند که «مرزهایمان را امن کنید».

رئیس جمهوری آمریکا از کنگره خواست تا این لایحه بودجه را تصویب و به این بحران پایان دهند. این یک انتخاب میان درست و غلط ، عدالت و بی عدالتی است.

ترامپ در توجیه این که دیوار مرزی به معنای تنفر از مهاجران نیست، گفت: مردم به خاطر اینکه از آدم های بیرون خانه متنفرند، دور خانه هایشان دیوار نمی کشند، آنها به خاطر اینکه افراد درون خانه را دوست دارند این کار را می کنند.

نانسی پلوسی، رئیس دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا، در سخنان تلویزیونی به ترامپ واکنش نشان داده و می‌گوید آن‌چه رئیس‌جمهوری آمریکا به عنوان «بحران» در مرزهای جنوبی تصویر می‌کند، تصویری مصنوعی‌ست که خود او آن را ساخته‌است.

چاک شومر، رهبر اقلیت دمکرات در سنا نیز خواستار بازگشایی دولت و بازگشت به مذاکرات بر سر امنیت مرزها شده‌است.‌

برنی سندرز' سناتور دمکرات در سنای آمریکا نیز صبح چهارشنبه در واکنش به سخنان دونالد ترامپ گفت: آقای رئیس جمهوری، نیازی به ایجاد بحران مصنوعی نداریم؛ ما با بحران های واقعی روبه رو هستیم.

به گزارش تارنمای واشنگتن اگزمینر، سندرز افزود: اجازه دهید ما به بازی تعطیلی دولت خاتمه بدهیم و با انجام کارهای واقعی به رفاه و بهبودی زندگی مردم آمریکا کمک کنیم.