کدخبر: ۲۶۲۱۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اظهارات عجیب برادر جو بایدن درباره رای دادن به ترامپ

اظهارات عجیب برادر جو بایدن درباره رای دادن به ترامپ

اقتصادنیوز: برادر جو بایدن، معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶، تیم هیلاری کلینتون به خانواده او توهین کرد و همین باعث شد آن‌ها به دونالد ترامپ رای دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری اسپوتنیک نوشت، برادر کوچک جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا  گفته است در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016، تیم هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات به خانواده او توهین کرد و همین باعث شد آنها [خانواده بایدن] به دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه رای دهند.

فرانک بایدن، برادر کوچکتر جو بایدن در مصاحبه با رسانه محلی «پالم بیچ پست» گفت که اعضای خانواده او از استراتژی مبارزاتی تیم کلینتون ناامید شده بودند و اعتقاد داشتند اگر جو [بایدن] به جای او کاندید می‌شد، شرایط برای دموکرات ها بهتر بود.

او گفت: ما هرگز نباید در انتخابات سال 2016 پنسیلوانیا را از دست می دادیم. همه بستگان ما و حتی خانواده فینگان به دونالد ترامپ رای دادند زیرا آنها احساس می کردند هیلاری و تیم انتخاباتی اش به آنها توهین کرده اند. تیم او در میانه راه تصمیم گرفته بود مبارزات انتخاباتی را کم کند و همین حامیان او را ناامید کرد.

هیلاری کلینتون پیش از برگزاری انتخابات سفر بسیار کوتاهی به میشیگان داشت و در تلاش برای جمع آوری آرا در این ایالت کوتاهی کرد. همین امر باعث شد او بخش بزرگی از حامیان خود را از دست بدهد.

فرانک بایدن معتقد است در صورتی که برادرش در رقابت های انتخاباتی سال 2020 کاندید شود خانواده اش 100 درصد حامی او هستند ولی باید نهایت تلاش خودش را انجام دهد در غیر اینصورت ممکن است آرای حامیانش به سود ترامپ (رقیب انتخاباتی بایدن در سال 2020) تمام شود.

معاون باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال 2015 گفته بود تمایلی ندارد کاندید ریاست جمهوری شود. برادر بایدن معتقد است در آن زمان او به تازگی پسرش را از دست داده بود، اما اکنون مسئله تغییر کرده و او قصد دارد با ترامپ برای ورود به کاخ سفید رقابت کند.

جو بایدن تا پایان ژانویه سال جاری میلادی باید تصمیم بگیرد که آیا تمایلی برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 دارد. او پیشتر به حامیان خود گفته بود که تصور نمی کند نامزدهای دیگر حزب دموکرات توانایی شکست ترامپ را داشته باشند و او شایسته‌ترین فرد برای ریاست جمهوری است. همین اظهارات باعث شد برخی رسانه ها احتمال حضور او در رقابت های انتخاباتی سال 2020 را مطرح کنند. کاندیدهای دیگر حزب دموکرات نیز قرار است طی ماه های آینده آمادگی خود را برای شرکت در رقابت های انتخاباتی اعلام کنند.