کدخبر: ۲۶۲۲۲۹ لینک کوتاه

نتانیاهو مدعی شد؛

حمله اسرائیل به انبار تسلیحات ایرانی در سوریه

اقتصادنیوز؛ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید که نیروهای این رژیم بامداد شنبه به سوریه حمله کرده‌ و مدعی شد که یک انبار تسلیحات ایرانی در فرودگاه بین‌المللی دمشق را هدف گرفته‌است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید ارتش این رژیم بامداد شنبه گذشته به اهدافی در خاک سوریه حمله کرده است.

نخست‌وزیر اسرائیل مدعی شد که هدف از این حمله، یک انبار تسلیحات ایرانی در فرودگاه بین‌المللی دمشق بوده است.

نظامیان اسرائیل به بهانه مقابله با حضور ایران در سوریه، بارها به خاک این کشور تجاوز کرده‌اند و این درحالی است که بلندی‌های جولان نیز از سال 1967 هنوز در اشغال اسرائیل است.

به نوشته روزنامه جروزالم‌پست، نتانیاهو اظهار داشت: «در همین 36 ساعت قبل نیروی هوایی به سوریه حمله کرد. ما ثابت کرده‌ایم که جای‌گیری ایران در سوریه را متوقف می‌کنیم.»

گادی آیزنکوت، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل اخیرا در گفت‌وگو با روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز اذعان کرد که تل‌آویو هزاران بار به خاک سوریه حمله کرده است.

جمعه‌شب گذشته، ارتش سوریه در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد جنگنده‌های اسرائیل ساعت ۲۳:۱۵ (به وقت محلی) چندین موشک به سمت فرودگاه دمشق شلیک کردند. در پی این حمله، پدافند هوایی ارتش سوریه فعال شده و به گفته دمشق، اغلب موشک‌های مهاجم را ساقط کرده است.

در بخشی از بیانیه ارتش سوریه در مورد نتایج این حمله، آمده بود: «تا این لحظه، خسارت محدود بوده است و تنها به یک انبار در فرودگاه آسیب رسیده است.»