کدخبر: ۲۶۲۲۳۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نماینده رهبری: برای استفاده از ظرفیت فضای مجازی راهبردهای منسجم اتخاذ شود

نماینده رهبری: برای استفاده از ظرفیت فضای مجازی راهبردهای منسجم اتخاذ شود

اقتصادنیوز؛ مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: عموم دانشگاهیان باید راهبردهایی فعالانه و منسجم برای استفاده از ظرفیت فضای مجازی اتخاذ کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ مصطفی رستمی در خصوص  نگاه راهبردی رهبری به فضای مجازی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:  نکته کمتر دیده‌شده در سخنرانی مهم روز چهارشنبه رهبر انقلاب در جمع مردم قم، تعبیر ایشان در خصوص امکان بهره‌مندی از ظرفیت فضای مجازی در مقابله با دشمن بود.

مصطفی رستمی

وی در ادامه پیام خود اشاره کرد: نگاه رهبر انقلاب در این خصوص به‌وضوح با دو نگاه مطرح‌شده در سال‌های اخیر متفاوت است. یک نگاه «سوپر لیبرال» که بدون هیچ قیدوبند و تبصره‌ای تعابیری منفعلانه و واداده در مقابل آن دارد و بی‌هیچ برنامه‌ای دست‌ها را بالابرده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی تصریح کرد: این نگاه - که در کشورهای مدعی سکولاریسم فرهنگی هم با چالش روبرو است - در بخشی از مدیران این فضا در کشور، حاکم است. نگاه دوم اما از آن‌سوی بام افتاده است و آن‌هم در انفعالی محض، راهبرد حذفی در پیش‌گرفت، راهبردی که نتیجه آن غلبه نگاه اول با «دو قطبی‌سازی» بر سر فیلترینگ است.

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پایان پیام خود نوشت: فرمایش رهبر انقلاب، فرصتی مهم است که دستگاه‌های سیاست‌گذار و کنش گران اجتماعی سیاسی کشور و عموم دانشگاهیان راهبردهایی فعالانه و منسجم برای استفاده از این ظرفیت اتخاذ کنند و از هر دو نگاه مخدوش قبل فاصله بگیرند.