کدخبر: ۲۶۲۳۳۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دیدار معاون وزیرخارجه آمریکا با مقامات نظامی بیروت

&#۰۳۹;دیوید هیل&#۰۳۹; معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی در نخستین برنامه دیدارهای خود در سفر به بیروت با فرمانده ارتش و رئیس دستگاه امنیتی لبنان دیدار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وی که شنبه شب در صدر هیاتی وارد لبنان شد، امروز (یکشنبه) با ژنرال 'ژوزف عون' فرمانده ارتش لبنان دیدار کرد.
خبرگزاری ملی لبنان گزارش داده که در این دیدار که 'الیزابت ریچارد' سفیر آمریکا در بیروت نیز حضور داشته، تحولات لبنان و منطقه و همکاری‌ بین ارتش های دو کشور و نیز کمک های نظامی آمریکا به لبنان مورد بررسی قرار گرفته است.
آمریکا اصلی ترین تامین کننده تسلیحات ارتش لبنان است.
هیل امروز همچنین به دیدار 'عباس ابراهیم' رئیس دستگاه امنیتی لبنان رفت.
آنطور که خبرگزاری ملی لبنان‌ گزارش داده، این دیدار بر تحولات مرزهای جنوبی لبنان و تنش ناشی از ازسرگیری ساخت دیوار حائل از سوی اسرائیل در مناطق مورد اختلاف مرزی، متمرکز بود.
هیل و ابراهیم همچنین درباره مرزهای دریایی لبنان و اسرائیل گفت و گو کردند.
مسائل منطقه هم یکی دیگر از محورهای گفت و گوی معاون وزیر خارجه آمریکا با رئیس دستگاه امنیتی لبنان بود.
هیل قرار است در ادامه سفر خود با مقام های ارشد لبنان از جمله 'میشل عون' رئیس جمهوری، 'نبیه بری' رئیس پارلمان و 'سعد الحریری' نخست وزیر این کشور دیدار کند.
از هیل به عنوان فرد سوم وزارت خارجه آمریکا و دارای نفوذ بالا در این وزارتخانه یاد می کنند.
وی پیشتر سفیر آمریکا در بیروت بود.
بسیاری این سفر را در تکمیل سفر 'مایک پمپئو' وزیر خارجه آمریکا به منطقه و در جهت فشار به محور مقاومت می دانند.
همزمان با سفر معاون وزیر خارجه آمریکا به بیروت، شیخ 'نبیل قاووق' عضو شورای مرکزی حزب الله گفت که سفر مقام های آمریکایی به لبنان‌ نمی تواند بر سیر قهقرایی آمریکا سرپوش بگذارد.