کدخبر: ۲۶۲۵۶۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نگرانی مقامات آمریکا از درگیری نظامی با ایران به خاطر بولتون

نگرانی مقامات آمریکا از درگیری نظامی با ایران به خاطر بولتون

اقتصادنیوز: مقامات بلند پایه پنتاگون نگرانند که اقدامات جان بولتون مشاور رئیس جمهور آمریکا در امنیت بین‌الملل به درگیری با ایران منجر می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، روزنامه نیویورک تایمز نوشت که در این صورت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نفوذ خود در خاور میانه را از دست می‌دهد.

پیشتر روزنامه وال استریت ژورنال با استناد به منابع خود اطلاع داد که شورای امنیت ملی آمریکا و بولتون پس از تیراندازی‌ها به بلوک دولتی در بغداد در سپتامبر سال ۲۰۱۸ از پنتاگون خواست که به کاخ سفید اطلاعاتی در خصوص حمله احتمالی به ایران بدهد. خاطر نشان می‌شود که نمایندگان دولت که مسئول امنیت بین‌المللی هستند چند جلسه برای بحث و بررسی این موضوع داشتند.

بر اساس اطلاعات نیویورک تایمز، در پاسخ به درخواست بولتون، پنتاگون چند گزینه حمله شامل هوایی از طریق مرز به تاسیسات نظامی ایرانی، که در کل نمادین بودند، معرفی کرد. اما جیمس متیس که در آن زمان وزیر دفاع بود و سایر رهبران نظامی قاطعانه چنین اقدامی بودند.

در همین رابطه:

طرح حمله نظامی آمریکا به ایران فاش شد +جزئیات

کارمند آمریکایی بلند باپه که نامش فاش نشد به این روزنامه گفت که حمله آمریکا ممکن بود به درگیری نظامی منجر شود و آمریکا مجبور به ترک کشور عراق می شد.