کدخبر: ۲۶۲۸۳۵ لینک کوتاه

واکنش محمد هاشمی به اظهارات خوئینی‌ها: باید پیش خدا جواب بدهد

اقتصادنیوز: محمد هاشمی در واکنش به اظهارات موسوی خوئینی گفت: مطالبی که درباره امام خمینی (ره) و هاشمی رفسنجانی گفته اند اگرغیبت باشد حداقل مجازات آن هشتاد ضربه شلاق و اگر تهمت باشد گناه آن از اهانت به خانه کعبه بیشتر است ودر پیشگاه خداوند باید پاسخگو باشند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سید محمد موسوی خوئینی در گفت وگویی که به تازگی داشته با مرور رویدادهای سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی انتقادهایی نسبت به مرحوم علی اکبر هاشمی رفسنجانی مطرح کرده است که این سخنان با واکنش های نزدیکان و همفکران وی مواجه شده است.

محمد هاشمی گفت: جناب ایشان (حجت الاسلام خوئینی ) از روحانیون مبارزی هستند که در نهضت اسلامی و جمهوری اسلامی حضور داشتند. ایشان در سالهای اول پیروزی انقلاب به عنوان دادستان کل کشور انجام وظیفه کردند و می دانند در قضای اسلامی «البینه علی المدعی» و چون روحانی هستند می دانند مطالبی که درباره مرحوم امام خمینی (ره) و مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفته اند یا «غیبت یاتهمت» اگر غیبت باشد که اشد من الزنا و حداقل مجازات آن هشتاد ضربه شلاق برای یک مورد و اگر تهمت باشد آبروی مومنانی را ریخته اند که گناه آن از اهانت به خانه کعبه بیشتر است و در پیشگاه خداوند تبارک و تعالی باید پاسخگو باشند. ان شاء الله خداوند همه ما را عاقبت بخیر بگرداند.