کدخبر: ۲۶۳۱۲۶ لینک کوتاه

مرعشی مدعی شد

مصاحبه خوئینی‌قرار نبود عمومی شود!

اقتصادنیوز: سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی مدعی شدکه مصاحبه سیدمحمد موسوی خوئینی‌ در مورد عملکرد مرحوم هاشمی بدون هماهنگی در سایت قرار گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سید حسین مرعشی عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری در پاسخ به پرسشی پیرامون دیدگاهش در باره مصاحبه اخیر حجت الاسلام والمسلمین موسوی خوئینی ها در باره مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: در مورد مصاحبه آقای خوئینی ها چند نکته وجود دارد و آخرین خبری که دیشب آقای مجید انصاری به من داد این بود که آقای خوئینی ها برای مصاحبه سالگرد آیت الله هاشمی مقدم نبود ولی ستاد برگزاری سالگرد در پی مصاحبه ای با ایشان بوده که وی نیز در پاسخ گفته صحبت های من جنبه انتقادی خواهد داشت.

وی افزود: قرار بود مصاحبه ای که با او گرفتند در نشریه داخلی سالگرد کار شود و مطالب را بدون اجازه آقای خوئینی ها منتشر نکنند، ولی خبرنگار بدون اطلاع ستاد بزرگداشت و خود آقای خوئینی ها این مصاحبه را در ایرنا (خبرگزاری جمهوری اسلامی) پلاس منتشر کرد.

مرعشی گفت: البته ما کسی را مبرا از انتقاد نمی دانیم و معتقدیم که نقد باید جنبه سازنده داشته باشد، اما نقد به شخصیتی که الان در قید حیات نیست و امکان دفاع از خودش را ندارد، زیر سئوال بردن در واقع تمام آنچه است که مردم امید بسته اند.

وی افزود: اگر می گوییم آقای هاشمی شخصیت معتدلی در تمام نظام بوده، این یک نکته اتکا برای مردم ایران در سیاست است. در واقع همه نکات اطمینان و اتکا را زیر سوال برده ایم و حتما خود آقای خوئینی ها هم متوجه اشکال شده که اگر قرار شد در برابر همدیگر بایستیم و همدیگر را تضعیف کنیم، از رسالت های خود باز می مانیم، پس ادامه اش را به مصلحت نمی دانیم.