کدخبر: ۲۶۳۱۵۲ لینک کوتاه

حسین مرعشی مطرح کرد:

اشتباه مقامات بهداشت و درمان در زمان رحلت هاشمی

حسین مرعشی معتقد است که مقامات بهداشت و درمان در زمان رحلت آیت الله هاشمی اشتباه کردند که بلافاصله جواز دفن صادر و موضوع را عادی تلقی کردند، چرا که درباره شخصیت های سیاسی باید دقت بیشتری انجام شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در باره گمانه زنی ها و شایعات پیرامون مرگ آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: در مورد رحلت آقای هاشمی کسی به هیچ سندی نرسیده که این اتفاق ناگوار ناشی از یک توطئه یا یک ترور باشد، اما جامعه هم نپذیرفته که این کار طبیعی اتفاق افتاده است.

حسین مرعشی با اعلام این که مقام های بهداشت و درمان و بیمارستانی در زمان رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی یک اشتباهی داشتند، توضیح داد: ما که آن لحظه آن قدر شوکه بودیم که به هیچ چیز فکر نمی کردیم، ولی حتما در مورد شخصیت های سیاسی در این سطح نباید بلافاصله جواز دفن صادر و موضوع عادی تلقی شود. حتما باید نمونه گیری و دقت بیشتری می شد. این که بگویند علت مرگ ایست قلبی است، این علت نیست و حتما این معلول یک علت دیگری دارد.

وی افزود: بله، ایست قلبی اتفاق افتاده اما چرا؟ چون در سن بالا وقتی ایست قلبی اتفاق می افتد ناشی از سکته نیست، نقصی هست که در برخورد با این موضوع دقت کافی صورت نگرفته است.