کدخبر: ۲۶۳۸۵۹ لینک کوتاه

تاثیر بیت کوین بر مسائل مختلف جهان

اقتصاد نیوز:افت شدید قیمت ها در بازار ارز دیجیتال در سال گذشته، کسب و کارهای زیادی را تحت تاثیر قرار داده است. تاثیر بیت کوین بر این شرکت ها، نشان از قدرت بیش از حد این ارز در اقتصاد جهان دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از کلیک، استیفن پیر، مدیرعامل و یکی از بنیانگذران BitPay، در گزارشی که روزهای گذشته در مطبوعات مختلف منتشر شد، بیان کرده است که ارز دیجیتال بیت کوین، مشکلات متعدد در زمینه های مختلفی را در سراسر دنیا حل کرده است. علاوه بر این، گزارش های مالی سال 2018 از سوی BitPay نیز در این گزارش ها آمده است. بر این اساس، قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در سال 2018 با افت 80 درصدی روبرو بوده که شرکت های بسیاری را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است.

BitPay به عنوان بزرگترین و محبوب ترین ارائه دهنده خدمات مالی بلاک چین در دنیا، در سال 2018 به رکورد جدیدی دست یافته است. سود حاصل از معاملات این شرکت پس از اضافه شدن مشتریان جدید و بزرگی همچون HackerOne ،Dish Networks و ایالت اوهایو رکورد جدیدی ثبت کرده و در مقایسه با سال 2017، با رشد 255 درصدی روبرو بوده است.

قیمت بیت کوین

به گفته شان رولاند، یکی از مدیران BitPay، تصویب پشتیبانی از پروتکل پرداخت کیف های پول باعث تحول بزرگی در استفاده بازرگانان از سرویس آن ها شده است. در حال حاضر فروشگاه ها می توانند به سادگی دریافت وجه از طریق بیت کوین را آغاز کنند. رولاند اضافه کرد که این شرکت همچنان قصد دارد تجارت خود در زمینه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را گسترش دهد.

بیت کوین همانند دیگر ارزها در سال 2018 افت شدیدی داشت. این ارز دیجیتال پس از اینکه در دسامبر 2017 به بالاترین ارزش خود رسید، حال نزدیک به 82 درصد از ارزش خود را از دست داده است. همین چند هفته پیش نیز بیت کوین به پایین ترین قیمت خود در یک سال گذشته، یعنی 3200 دلار رسید. در این مدت کمپانی های بسیاری نیز تحت تاثیر بیت کوین و افت قیمت این ارزها، پروژه های مرتبط با ارز دیجیتال خود را متوقف کردند.