کدخبر: ۲۶۴۵۲۴ لینک کوتاه

عضو جامعه روحانیت مبارز: تعیین تکلیف لوایح سی‌اف‌تی و پالرمو به تاخیر نیفتد

اقتصادنیوز: یک عضو جامعه روحانیت مبارز می‎گوید: خیلی سریع باید تکلیف لوایح سی اف تی و پالرمو مشخص شود و رسیدگی به این لوایح مرتبا به جلسات بعدی مجمع تشخیص مصلحت نظام موکول نشود و به تأخیر نیفتد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سید رضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز درباره نامه اخیر وزرای دولت دوازدهم به رهبری با موضوع ضرورت تصویب لوایح FATF، می‎گوید: گره لوایح پالرمو و سی اف تی به دست مجمع تشخیص مصلحت نظام است و این مجمع است که باید تصمیم بگیرد. بنابراین نامه وزرا به رهبری برای تسریع در این کار، طبیعی است.

اکرمی همچنین معتقد است که خیلی سریع باید این موضوع تعیین تکلیف شود و رسیدگی به این لوایح، مرتبا به جلسات بعدی مجمع موکول نشود و به تأخیر نیفتد. چون همین طولانی شدن تصویب آن باعث می‎شود این موضوع هم در مجلس، هم در مجمع تشخیص مصلحت نظام و هم در نامه به رهبری ابهام و معما باقی بگذارد و دشمن از آن سوء استفاده کند.

این عضو جامعه روحانیت مبارز با تأکید بر لزوم شفافیت درباره تصمیم‎گیری‎ها به مردم، تصریح می‎کند: ابتدا باید چهار لایحه پالرمو و پولشویی کاملا روشن و واضح برای جامعه بازگو شود و گفته شود که این لوایح، چه هست و چه می‎خواهد بگوید. علاوه بر این تا زمانی که اصل مطلب روشن نشود مردم، دولت، نمایندگان مجلس شوراس اسلامی و دیگران با ابهام جلو می‎روند.

وی ادامه می‎دهد: باید مشخص شود که آیا ما می‎خواهیم در شرایط عادی درباره این چهارلایحه تصمیم بگیریم یا در شرایط ویژه؟ مثل ماجرای برجام که با وجود اینکه یک و سال و اندی از آن می‎گذرد همچنان برای مردم توضیح ندادیم و شرایط را نگفتیم که دشمن چه قصد و اندیشه‎ای دارد. ما به مردم نگفتیم که می‎خواهیم چه‎کاری انجام دهیم. بنابراین برجامی که دوسال برای آن زحمت کشیده شد نهایتا با خروج ترامپ، مانند استخوان لای زخم باقی مانده‎است.

اکرمی همچنین می‎گوید: به نظرم این مسائل باید شفاف و روشن شود و تصمیم‎گیری‎ها باید واضح باشد چون ما گاهی در زندگی صفر و صدی عمل می‎کنیم.

روز گذشته علیرضا رحیمی، عضو هیأت رسیده مجلس شورای اسلامی در صفحه توئیتر خود خبر داد که تعدادی از وزرای دولت دوازدهم نامه‎ای به رهبر انقلاب نوشته‎اند و از ایشان خواسته اند که برای رسیدگی به لوایح سی اف تی و پالرمو به مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کنند. محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در گفت‎وگو با ایرنا تقدیم نامه جمعی از وزرا به رهبری را تأیید کرد.