کدخبر: ۲۶۴۸۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پروژه خودروی خودران اپل در هاله‌ای از ابهام

​اقتصاد نیوز:با اخراج ۲۰۰ نیروی تکنیکال از بخش خودران اپل، خودروی وعده داده‌شده یا دست‌کم نرم‌افزار خودران این کمپانی در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرآنلاین، داستان گروه خودروی خودران اپل موسوم به پروژه تایتان از سال 2014 رسانه‌ای شد و حدس و گمان در مورد توسعه خودرو تا به آنجا پیش رفت که ناگهان اپل در سال 2016 اعلام کرد دنبال ساخت خودرو نیست و قرار است فناوری خودران را توسعه دهد. 

اوت سال گذشته اپل مهندس ارشد تسلا در بخش مهندسی را به خدمت گرفت. «داگ فیلد» قبلا روی دیزاین سخت‌افزار مک کار می‌کرد و بازگشت وی از تسلای موتورز که به مدت 5 سال روی مدل 3 کارکرده بود، باعث شد تا همگان تصور کنند که اپل دنبال توسعه خودروی واقعی است.

اما حالا سی ان بی سی گزارش اخراج 200 نیروی این پروژه را منتشر کرده است.البته اپل اعلام کرده است که از نیروها در بخش‌های «یادگیری ماشین» و ... استفاده خواهد شد و صرفاً کار توسعه خودران به بخشی از نیروها سپرده‌شده است.

این بیانیه نشان می‌دهد اپل از ساخت سیستم خودران روی خودرو هم تمرکز نخواهد کرد و روی همه محصولات خودرانی که با سخت‌افزار اپل کار می‌کنند، تمرکز می‌یابد.