کدخبر: ۲۶۴۸۷۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور

احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور

اقتصادنیوز : مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: طی دو سال آینده ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای کشور ساخته می شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ،علی نبیان شنبه شب در دیدار با استاندارکرمان گفت: در خصوص بحث واگذاری زمین مشکلی وجود ندارد و زمانی می تواند رخ دهد که منابع موجود باشد. زمین در هر منطقه ای که متعلق به دولت باشد می توان در شهرهای کوچک به بنیاد مسکن واگذار شود و در شهرهای بزرگ هم با ادبیات خاص خود این اتفاق رقم بخورد.

وی در بحث طرح جامع شهرها که مورد توجه نمایندگان به اراضی بوده است، افزود: در این زمینه باید نفع را به مردم منطقه و مردم استان دهند و مناطق را مشخص کنند.

نبیان تصریح کرد: در حال حاضر یکی از تاکیدات مسکن مهر است که این مساله در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر در حوزه کاری ما است و در جاهایی که مسکن مهر داریم، واگذار می کنیم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه باید دستگاه های اجرایی و استانداران در جاهایی که زمین دارند، برای واگذاری در اختیار قرار دهند، افزود: قرار است طی دو سال آینده ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای کشور ساخته می شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید و زمین ها موجود است.

وی افزود: از این تعداد ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته خواهد شد که تفاهم نامه با بنیاد مسکن منعقد شده است که باید همکاری با بنیاد مسکن وجود داشته باشد و ۱۰۰ هزار واحد متعلق به بافت فرسوده است که در ستاد بازآفرینی شهری دنبال می شود.

نبیان با بیان اینکه که مسکن نیاز همیشگی ماست و ازاستانداران می خواهیم برای کمک به استان خودشان در این زمینه همکاری کنند، بیان کرد: با توجه به اینکه دارایی های موجود مشخص است؛ برای واگذاری زمین در شهرهای کوچک، زمین را به بنیاد مسکن می دهیم تا ساخت و ساز  انجام شود.