کدخبر: ۲۶۵۰۶۵ لینک کوتاه

آماری تازه از حضور کاربران دنیا در شبکه های اجتماعی

اقتصاد نیوز:جدیدترین گزارش منتشر شده توسط App Annie حاکی از رونق بازار اپلیکیشن در سال گذشته و بهبود چشمگیر آن در ۲۰۱۹ است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، بر اساس گزارش App Annie کاربران سال گذشته ۱۰۱ میلیارد دلار را صرف خرید اپ کرده اند که از بازار موزیک هم بیشتر بوده است. به گفته کارشناسان این مرکز استفاده از موبایل آنقدر بر نحوه زندگی، تفریح و کار ما اثرگذار بوده که به صورت میانگین روزی سه ساعت را صرف آن می کنیم. یافته های اصلی این گزارش عبارتند از :

  • کاربران در سال گذشته نسبت به ۲۰۱۶ به صورت میانگین ۵۰ درصد زمان بیشتری را صرف کار با موبایل کرده اند.
  • در سال ۲۰۱۸ اپ های اجتماعی و پیام رسانی ۵۰ درصد از کل زمان استفاده از موبایل را به خود اختصاص داده اند و بعد از آنها ویدیو پلیرها با ۱۵ و بازی با ۱۰ درصد از کل زمان قرار دارند.
  • در بازارهای بزرگ نظیر آمریکا و کانادا کاربران به صورت متوسط روزی ۳ ساعت با موبایل کار می کنند اما در کشوری مثل اندونزی این میزان به ۴ ساعت هم می رسد
  • در کشورهای آمریکا، استرالیا، کره جنوبی و ژاپن هر کاربر به صورت متوسط ۱۰۰ اپلیکیشن را روی موبایلش نصب کرده است.
  • ۷۴ درصد از کل درآمد حوزه اپلیکیشن به بازی ها اختصاص دارد.
  • یوتیوب ۹۰ درصد از کل زمان صرف شده برای تماشای ویدیو در ۵ اپ استریم برتر را به خود اختصاص داده اما در چین جایگاه اول را در اختیار ندارد.
  • رشد اپلیکیشن های قرار ملاقات در سه سال گذشته به ۱۹۰ درصد رسیده و اپلیکیشن Tinder مثل سال قبل جایگاه اول را در اختیار دارد.

سه اپلیکیشن فیس‌بوک از نظر تعداد کاربران فعال ماهانه و تعداد دانلود جایگاه های برتر را به خود اختصاص داده اند. نتفلیکس و Fate/Grand Order سونی به ترتیب بیشترین درامد را در حوزه های اپلیکیشن و گیم به خود اختصاص داده اند. این موسسه پیش بینی کرده که در سال آینده ارزش بازار اپلیکیشن به ۱۲۰ میلیارد دلار می رسد که دو برابر باکس آفیس خواهد بود.

بازار اپلیکیشن
 

رده بندی اپ ها از نظر درآمد

بازار اپلیکیشن
 

رده بندی اپ ها از نظر تعداد کاربران فعال

بازار اپلیکیشن
 

رده بندی اپ ها از نظر تعداد دانلود

منبع:telecoms