کدخبر: ۲۶۵۲۶۰ لینک کوتاه

برای داشتن یک ازدواج موفق؛ بخوانید!

اقتصادنیوز: به نظرتان موفقیت در ازدواج چگونه بوجود می آبد و چطور می شود یک رابطه موفق داشت؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پرشین وی؛ شما همیشه در مورد موفقیت در کسب و کار مطالب زیادی می بیند ولی مقاله های زیادی برای داستن رابطه موفق وجود ندارد. به نظرتان ازدواج موفق چگونه بوجود می آبد و چطور می شود یک رابطه موفق داشت؟

شاید مسیر ساده نباشد ولی ارزشش را دارد. ما در این جا چند نکته را که باید رعایت کنید به شما می آموزیم.

ازدواج موفق چه ازدواجی است

وقتی یک رابطه جدید است شما همه چیز را زیبا می بینید ولی با گذشت زمان و زندگی روزمره و آشنا شدن بیشتر با یکدیگر این زیبایی کاهش پیدا می کند.

باور کنید یا نه یک رابطه موفق چیزی نیست که فقط در فیلم ها وجود داشته باشد یا این حال برای رسیدن به چنین رابطه ای نیاز به یک تلاش دوجانبه دارید.

راهنمایی های زیر می تواند به شما کمک کند. فرقی نمی کند در آغاز یک رابطه باشید یا سالها است که باهمید و اکنون مشکلی را تجربه کرده اید مسلما خواندن این نکات ارزشش را دارد.

برای موفقیت در ازدواج وابستگی را کنار بگذارید

کاملا طبیعی است که در شروع یک رابطه بخواهید تمام وقت خود را با شریک زندگیتان بگذرانید ولی بعد از مدتی ممکن است تبدیل به وابستگی شود و برای خوشحالی به آن نیاز پیدا کنید.

مستقل بودن به این معنا نیست که یکدیگر را دوست ندارید فقط به این معناست که هر کدام از شما سرگرمی و تعهدات خاص خودتان را دارید.

این که پس از مدتی همیشه با هم نباشید کاملا طبیعی است ولی اکثر افراد برای لذت بردن از زندگی نیاز به بودن طرف مقابلشان دارند که یک اشتباه بزرگ است.

لازمه ازدواج موفق رعایت احترام متقابل است

هر روز به طرف مقابلتان ابراز احساسات کنید. مطالعات روی ازدواج های زولانی مدت این کلید موفقیت را به ما ارائه می دهد. احترام بنیاد هر رابطه ای است و مسلما یک رابطه عاشقانه از آن مستثنی نیست.

خود را به جای طرف مقابلتان قرار داده، درکش کنید و او را بپذیرید و اجازه دهید خودش باشد نه این که مجبور به تظاهرش کنید.

برای ازدواج موفق باید با خودخواهی خداحافظی کنید

بودن در یک رابطه دو نفره به این معنی است که همیشه باید به هر دو نفرتان فکر کنید. به همین دلیل است که خودخواهی جایی در یک رابطه موفق ندارد.

بنابراین تحت هر شرایطی به طرف مقابلتان فکر کنید و نه فقط در زمان تصمیم گیری. منظور ما این نیست که تمام ترجیحات خود را کنار بگذارید ولی یک رابطه جدی به معنی رسیدن به توافق در کارهایی است که به نفع هر دوی شما باشد. درست مثل یک قرارداد شراکت یا هر نوع همکاری دونفره دیگر.

به یاد داشته باشید که دنیا حول محور شما نمی چرخد و دیگران هم حق دارند. در رابطه خود کمتر خودخواه باشد و چند دقیقه ای را به شریک زندگیتان اختصاص دهید و به فکر آرامش و شادی او هم باشید.

برای ازدواج موفق باید در همه موارد صحبت کنید

یکی دیگر از کلیدهای موفقیت ازدواج داشتن ارتباط است. حتی اگر فکر می کنید موضوع شما منجر به جر و بحث خواهد شد ارزشش را دارد.

بیان چیزهایی که می خواهید یا حس می کنید و از شریک زندگیتان می خواهدید اهمیت زیادی دارد و حتی بهتر است موضوعات و اختلاف نظرهایتان را با هم در میان بگذارید.

زندگی همیشه گل و بلبل نیست و فراز و ننشیب های زیادی دراد بنابراین گفتگو بین شما ضروری است. پنهان کردن یا سرکوب احساساتتان اثر ندارد چون باعث رشد سرخوردگی می شود تا جایی که شاید دیگر راهی برای حل مشکلتان پیدا نکنید.

صداقت و اعتماد دو عامل اساسی در هر رابطه موفق است و گفتن حقیقت در هر زمان حتی با وجود پیامدهای منفی آن ارزشمند است بنابراین جلو رفته و در مورد تمام چیزهایی که مدت هاست در قلبتان نگه داشته اید محترمانه صحبت کنید.

انجام فعالیت های مشترک کلید ازدواج موفق

آیا می دانستید که انجام سرگرمی های مشترک با همسرتان گامی بسیار مفید در رابطه شماست؟ این کار باعث می شود که زندگیتان در سرازیری قرار نگیرد و از خستگی و روزمرگی زندگیتان کاسته و موضوعی جدید و سرگرم کننده برای صحبت بین خودتان می شود. علاوه بر این کمک می کند ارتباط بهتری با هم برقرار کنید و به اعماق افکار هم دسترسی پیدا کنید و بتوانید بهتر از یکدیگر حمایت کنید.

می توانید با هم ورزش های مختلف انجام دهید، به کنسرت بروید، آشپزی کنید یا هر سرگرمی مشترک دیگری که باشد! چند هفته این کار را امتحان کنید تا از نتایج مثبت آن شگفت زده شوید.

به یاد داشته باشید فعالیتی که انجام می دهید باید برای هر دوس شما دوست داشتنی باشد نه این که فرد مقابل را مجبور کنید.

باید بدانید که سایر رابطه ها هم اهمیت دارند

این بخش برای داشتن یک ازدواج موفق بسیار مهم است. همیشه با هم بودن گاهی کارایی خود را از دست می دهد بنابراین باید گاهی در جمع های خانوادگی یا دوستانه حاضر شوید و وقت خود را با افرادی که علاقمندی های مشابه شما دارند بگذرانید. دایره محصور دو نفره خود را باز کنید!!!

هر از گاهی بودن با افرادی دیگر باعث می شود حس بهتری از ازدواجتان داشته باشید. بودن در گروه دوستان یا کنار خانواده بودن یک راه عالی و سرگرم کننده برای گذران وقت است.