کدخبر: ۲۶۵۸۳۰ لینک کوتاه

گوگل صورتتان را اسکن می کند!

اقتصاد نیوز:گوگل در تلاش برای افزودن قابلیتی تازه به خدمات گوگل اسیستنت است تا نتایج جستجوهای کاربران را از طریق اسکن کردن چهره آنها شخصی سازی کند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، گوگل در تلاش برای افزودن قابلیتی تازه به خدمات گوگل اسیستنت است تا نتایج جستجوهای کاربران  را از طریق اسکن کردن چهره آنها شخصی سازی کند.

 در نسخه آزمایشی گوگل اسیستنت که هم اکنون در حال آماده سازی است، قابلیت تازه ای موسوم به تطبیق صورت گنجانده شده که از طریق دوربین گوشی چهره فرد را اسکن می کند تا بر مبنای شرایط فرد به پرسش های او پاسخ دهد.

قرار است به همین منظور هوش مصنوعی برای گوگل اسیستنت ارتقا یابد. البته ارائه این خدمات به افزایش آگاهی کاربران از چهره شان و نیز علائق و اولویت های آنها می انجامد. کاربران می توانند چند وسیله و ابزار مختلف را برای استفاده از گوگل اسیستنت به آن بیفزایند.

گفتنی است گوگل اسیستنت نام دستیار هوشمند و اختصاصی گوگل است که از هوش مصنوعی بهره می‌برد و می‌تواند یک مکالمه دو طرفه با انسان داشته باشد. گوگل اسیستنت در گوشی های اندرویدی متعددی قابل استفاده است و با نصب اپلیکیشن گوگل الو هم می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد.

از جمله قابلیت های این برنامه می توان به پیش بینی آب و هوا، ارائه جدیدترین خبرها، پخش موسیقی، یادآوری موضوعات، ذخیره محل پارک خودرو، ارائه توصیه های پزشکی، محاسبه درصد اعداد، پیش بینی همراه با مزاح آینده، تنظیم زنگ هشدار و دریافت دستور پخت غذا اشاره کرد.