کدخبر: ۲۶۵۸۶۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نماینده روسیه در اتحادیه اروپا: عملکرد اس‌پی‌وی در کمیسیون برجام بررسی می‌شود

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا: عملکرد اس‌پی‌وی در کمیسیون برجام بررسی می‌شود

اقتصادنیوز: نماینده روسیه در اتحادیه اروپا اعلام کرد که عملکرد ساز و کار مالی ویژه اروپا با ایران طی نشست کمیسیون برجام در ماه فوریه بررسی خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، "ولادمیر چیزوف" نماینده روسیه در اتحادیه اروپا اعلام کرد که عملکرد سازوکار ویژه مالی اروپا با ایران طی ماه فوریه در نشست کمیسیون برجام بررسی خواهد شد.

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا با استقبال از راه اندازی سازوکار مالی ویژه اروپا برای ایران موسوم به INSTEX ابراز امیدواری کرد که این ابزار حمایتی بتواند به حفظ توافق هسته ای با ایران کمک کند.

وی ابراز امیدواری کرد: برغم خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران و تلاش های این کشور برای مقابله با برجام، ساز و کار ویژه بتواند مشکلات موجود را از پیش رو تجارت با ایران بردارد.

«هایکو ماس»، «جرمی هانت» و «ژان ایو لودریان» وزرای خارجه سه کشور اروپا روز پنجشنبه رسماً ثبت سازوکار مالی ویژه اروپا برای ایران را اعلام کردند.

در بیانیه این سه کشور اروپایی آمده است که "آلمان، انگلیس و فرانسه در راستای تعهد قاطع و تلاش های مستمر خود برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که به تایید قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل رسیده، ایجاد INSTEX SAS که سازوکاری ویژه با هدف تسهیل تجارت مشروع میان عوامل اقتصادی اروپا با ایران است را اعلام می کنند."