کدخبر: ۲۶۶۸۵۳ لینک کوتاه

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز تحلیل کرد

آفت نافرمانی از رهبری

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز نافرمانی از رهبری را یکی از آفاتی دانست که به انقلاب ضربه می‌زند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی شامگاه سه‌شنبه در مراسم کرسی تلاوت ملی رضوی که در مصلی کرج برگزار شد، با تأکید بر اینکه انسان برای دستیابی به سعادت باید با قرآن مأنوس باشد، اظهار کرد: خداوند قرآن را برای هدایت ما به صراط مستقیم نازل کرده است.

وی بابیان اینکه همه اقشار جامعه باید با قرآن مأنوس باشند، به طرح این سؤال پرداخت؛ که کارگزاران و مسئولان نظام چقدر با قرآن انس دارند؟

خطیب جمعه کرج تأکید کرد: رسول خدا وقتی می‌خواست کسی را منصوب به خدمتی کند، از او می‌پرسید که چقدر با قرآن انس دارد، هرچه قدر انس با قرآن بیشتر بود، منصب نیز سنگین‌تر بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید دوباره بر اینکه مسئولان و کارگزاران نظام اسلامی باید با قرآن مأنوس باشند، گفت: برای انتصاب‌ها باید این مهم رعایت شود.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه انس با قرآن، مفاسد را کاهش می‌دهد، گفت: افرادی که با قرآن انس داشته باشند به‌راحتی اختلاس نمی‌کنند و حقوق نجومی نمی‌گیرند.

انقلاب ما انقلاب قرآنی است، مسیر حرکتی ما در این انقلاب و به عبارتی منشأ آن قرآن و دستورات اهل‌بیت (ع) است وی با اشاره به اینکه قرآن کلام خداست، گفت: خداوند در کتاب آسمانی و الهی قرآن می‌فرماید، کلام خدا را حفظ کنید. قرآن سراسر نور است. برای دستیابی به حیات طیبه باید در خدمت قرآن باشیم زیرا قرآن بهترین نعمت خداوند است.

خطیب جمعه کرج با اشاره به خاصیت نور که روشنایی است، گفت: قرآن سراسر روشنایی است و جوامع بشری را به مقصد متعالی می‌رساند، قرآن همه‌چیز را برای ما تبیین می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در بخش دیگری با اشاره به چهل‌سالگی انقلاب، اظهار کرد: انقلاب ما انقلاب قرآنی است، مسیر حرکتی ما در این انقلاب و به عبارتی منشأ آن قرآن و دستورات اهل‌بیت (ع) است.

آیت‌الله حسینی همدانی اضافه کرد: ما از کلمات صدیقه کبری (س)، امام حسین (ع)، ائمه معصومین (ع) و آیات قرآن مدد گرفتیم، این مبارزات طولانی انجام شد و انقلاب به پیروزی رسید، قرآن کتاب انقلاب است.

وی با تأکید بر اینکه قرآن منشأ و زیربنای انقلاب است، گفت: انقلاب یک حرکت الهی است، حال ممکن است برخی سنگ بی اندازند ولی مسلم بدانید تا وقتی ما در مسیر قرآن و اهل‌بیت (ع) قدم برمی‌داریم و خالصانه کارها را انجام می‌دهیم هرگز خون پاک شهدای که در این مسیر ریخته شده، هدر نمی‌رود.

بنای استکبار تفرقه‌افکنی میان امت مسلمان است، حال برخی خودی‌ها نیز در مسیر تفرقه قدم برمی‌دارند و فکر می‌کنند می‌خواهند وحدت ایجاد کنند خطیب جمعه کرج بابیان اینکه آینده و مسیر انقلاب روشن است، به عوامل بقای انقلاب اشاره کرد و گفت: در قرآن به وظایف مردم و نظام اسلامی اشاره‌شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در بخش دیگری به آفات انقلاب اشاره کرد و گفت: هر حرکت، نظام و جریانی با آفاتی مواجه می‌شود، آفات به دودسته تقسیم می‌شوند، قسمتی به توطئه‌های دشمنان مربوط است.

آیت‌الله حسینی همدانی از وجود نفوذی‌ها به‌عنوان توطئه‌های دشمن یادکرد و گفت: دشمن بودجه‌های زیادی اختصاص می‌دهد تا انقلاب را از بین ببرد، دشمن تلاش می‌کند ما از اسلحه خود غافل شویم، دشمن بنایش بر این است که ما را در محاصره اقتصادی قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان تلاش می‌کنند که ما را دچار تهاجم فکری و فرهنگی کنند، گفت: اگر ما انس با قرآن داشته باشیم، راه نجات را پیدا می‌کنیم.

خطیب جمعه کرج با تأکید بر اینکه تفرقه‌افکنی یکی از ابزارهای اصلی دشمن برای توطئه است، گفت: بنای استکبار تفرقه‌افکنی میان امت مسلمان است، حال برخی خودی‌ها نیز در مسیر تفرقه قدم برمی‌دارند و فکر می‌کنند می‌خواهند وحدت ایجاد کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه باید بصیر باشیم، گفت: اتفاقاً برخی دم از بصیرت می‌زنند اما تحلیل درستی از بصیرت ندارند و به‌جایش تفرقه‌افکنی می‌کنند.

برخی در مقام بیان چیزی می‌گویند و در مقام عمل و بزنگاه‌ها نفاق خود را نشان می‌دهند آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه به ضعف خودی‌ها اشاره کرد و گفت: این مهم نیز جزو آفت‌های انقلاب است، یکی از ضعف‌های که باعث می‌شود انقلاب آسیب ببینید، غفلت است.

وی تأکید کرد: از مهم‌ترین چیزهای که در بین خودی‌ها به انقلاب ضربه می‌زند و به‌عنوان آفت انقلاب مطرح می‌شود، نفاق است. برخی در مقام بیان چیزی می‌گویند و در مقام عمل و بزنگاه‌ها نفاق خود را نشان می‌دهند.

خطیب جمعه کرج گفت: جالب است برخی مواقع حرکت‌هایی صورت می‌گیرد، چهره نفاق یک‌مرتبه خودش را نشان می‌دهد بعد می‌بینیم که چه ید واحده‌ای هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه در آیه 10 و 11 سوره عنکبوت از نفاق به‌عنوان یکی از آفت‌های انقلاب اسلامی یاد می‌شود، گفت: جوسازی‌های مسموم که از طرف خودی‌ها واقع می‌شود، در فضاهای رسانه‌ای و روزنامه‌ای یک‌دفعه می‌بینید جوی درست می‌شود و این آفت انقلاب است.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری بابیان اینکه منت‌گذاری آفت انقلاب است، گفت: تسلیم دشمن شدن ازجمله آفاتی است که خودی‌ها به آن مبتلا خواهند شد و به بیان قرآن کریم در آیه 149 و 150 از سوره مبارکه آل‌عمران به این مهم اشاره‌شده است.

خودباختگی یکی دیگر از آفاتی است که گریبان گیر می‌شود، همه امکانات وجود دارد ولی برخی حواسشان به بیگانگان است وی خطاب به حضار گفت: از آیه 139 تا آیه 152 از سوره مبارکه آل‌عمران را بخوانید و مرور کنید. در این آیات به آفاتی که به انقلاب آسیب می‌زند اشاره‌شده است.

خطیب جمعه کرج ادامه داد: نافرمانی از رهبری یکی دیگر از آفاتی است که به انقلاب ضربه می‌زند، در آیه 153 از سوره آل‌عمران به این مهم اشاره‌شده، نافرمانی از رهبری یکی از آفاتی است که خودی‌ها به آن دچار می‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: خودباختگی یکی دیگر از آفاتی است که گریبان گیر می‌شود، همه امکانات وجود دارد ولی برخی حواسشان به بیگانگان است.

آیت‌الله حسینی همدانی، دنیاطلبی را یکی دیگر از آفات انقلاب دانست و گفت: باید با قرآن انس داشته باشیم و گفتمان رایج ما در بین محاوراتمان قرآن باشد. قرآن باید در زندگی ما بروز داشته باشد. قرآن اساسنامه حیات ما در دنیا است، باید این اساسنامه را به قوانین عادی تبدیل کنیم و در زندگی روزمره از آن استفاده کنیم.

وی گفت: به برکت انقلاب اسلامی فضای کشور قرآنی شد و از آیات قرآن بهره‌های فراوان بردیم ولی هنوز جامعه ما قرآنی نشده است، انشالله به برکت محافل قرآنی و همت متولیان این فرهنگ توسعه پیدا کند.