تگ کردن ترامپ از سوی توئیتر رسمی رهبر انقلاب

کدخبر: 267361
توییتر خامنه‌ای دات آی آر در بخش انگلیسی ضمن تگ کردن اکانت رسمی جان بولتون، مایک پمپئو و دونالد ترامپ، نوشت: مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر این سه نفر.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویداد۲۴ ، رهبر انقلاب روز جمعه در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب سال ۱۳۵۷ در دیدار افسران نیروی هوایی ارتش، آمریکا را «تجسم شرارت و خشونت» دانست و گفت «تا وقتی که آمریکا خباثت و رذالت دارد، این مرگ بر آمریکا از دهان ملت ایران نخواهد افتاد.»

آیت الله خامنه‌ای در این سخنرانی درباره شعار مرگ بر آمریکا نیز اینگونه توضیح داده بود که «به حضرات آمریکایی بگویم مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر ترامپ و جان بولتون و پمپئو. یعنی مرگ بر سرمداران آمریکا که در این دوره این افراد هستند. مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر شما عده معدودی که این کشور را اداره می‌کنید؛ ما با ملت آمریکا کاری نداریم.»

این بخش از بیانات آیت الله خامنه‌ای در توییتر رسمی بیت رهبری بازتاب پیدا کرد. توییتر خامنه‌ای دات آی آر در بخش انگلیسی ضمن تگ کردن اکانت رسمی جان بولتون، مایک پمپئو و دونالد ترامپ، نوشت: مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر این سه نفر. به طور معمول سخنرانی‌های رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان بازتاب گسترده‌ای دارد. این بار نیز رسانه‌ها به بیانات رهبری واکنش نشان داده‌اند.

«یورو نیوز» در گزارش خود بر ذکر اسامی مقام‌های آمریکایی توسط رهبر ایران تاکید کرد.

نشریه آمریکایی «واشنگتن فری بیکن» نیز در گزارشی به همین بخش‌های سخنرانی آیت الله خامنه‌ای اشاره کرده و نوشت: رهبر ایران اسامی اعضای ارشد کابینه رییس جمهور آمریکا را به طور رسمی در توییتر خود تگ کرده و گفته شعار معمول مرگ بر آمریکای مقام‌های ایرانی را به این شخصیت‌ها ارتباط داده است.

این رسانه همچنین به نشست ورشو که قرار است در آن مقام‌های آمریکایی و متحدان کلیدی آمریکا از جمله اعراب حاشیه خلیح فارس علیه ایران جمع شده و به تشریک مساعی بپردازند اشاره کرده و مدعی شده ایران شبکه‌ای مخفی در سراسر آمریکا دارد.

واشنگتن فری بیکن نوشته گفته می‌شود عوامل ایرانی که با حزب الله شراکت دارند در همه آمریکا حضور دارند.

نشریه «ویک» نیز در گزارشی با اشاره به ذکر اسامی مقام‌های آمریکایی در سخنرانی رهبر ایران به عنوان هدف شعار‌های مرگ بر آمریکا در ایران نوشت: این شعار از زمان انقلاب ۱۹۷۹ داده می‌شود و به گفته رهبر ایران متوجه مردم آمریکا نیست.

این نشریه همچنین نوشت: از زمان خروج ترامپ از توافق هسته‌ای روابط ایران و آمریکا در تنش بوده است. ترامپ و حسن روحانی هر دو اعلام کرده‌اند که هیچ علاقه‌ای به دیدار با یکدیگر ندارند.

نشریه اینترنتی «اوآن» نیز در گزارشی نوشت: اظهارات رهبر ایران احتمالا پاسخی به سخنرانی ترامپ در کنگره آمریکا بوده است.

دونالد ترامپ در نطق سالانه خود در کنگره آمریکا حکومت ایران را یک «دیکتاتوری فاسد» و بزرگ‌ترین حامی تروریسم در دنیا توصیف کرد.

فاکس نیوز که رسانه نزدیک به دونالد ترامپ در آمریکاست نوشت: ایران، سالگرد انقلاب اسلامی را با شعار مرگ بر ترامپ، مرگ بر بولتون و مرگ بر پمپئو جشن گرفته است.

این رسانه نوشت: تنش‌ها میان آمریکا و ایران از همیشه بیشتر است. سال گذشته ترامپ از توافق هسته‌ای خارج شده و تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را بازگردانده است. رییس سازمان انرژی اتمی ایران ماه پیش اعلام کرده بود کشورش اقداماتی را برای افزایش غنی سازی اورانیوم کلید زده است.

بر اساس این گزارش ترامپ نیز در مصاحبه‌ای اخیرا اعلام کرده بود برای مراقبت از تحرکات ایران از پایگاه آمریکا در عراق استفاده خواهد کرد. این اظهارات ترامپ خشم حسن روحانی را در پی داشت. او گفت: شما می‌گویید در عراق می‌مانید که مراقب ایران باشید در حالی که قبلا می‌گفتید برای مبارزه با تروریسم در عراق حضور دارید. اینکه با خودتان صادق هستید بسیار خوب است. شما در افغانستان نیز با همین هدف حضور دارید. شما می‌خواهید مراقب ایران، روسیه یا چین باشید.

به گزارش فاکس نیوز، ترامپ رویکرد سختی را در قبال ایران در پیش گرفته و این کشور را به ایجاد آشوب در خاورمیانه متهم می‌کند.

نشریه آمریکا نیوزمکس نیز با اشاره به سخنرانی رهبر ایران نوشت: خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران همراه بوده است. همین مساله مشکلات اقتصادی را در ایران افزایش داده است.

این رسانه به توییت اکانت رسمی بیت رهبری نیز اشاره کرده و نوشته آیت الله خامنه‌ای اتحادیه اروپا را برای پیش شرط‌هایی که برای راه اندازی ساز و کار ویژه مالی برای تجارت با ایران گذاشته مورد سرزنش قرار داده و گفته «من به اروپایی‌ها اعتماد ندارم و توصیه می‌کنم به آن‌ها اعتماد نکنند. همان طور که قبلا در مورد آمریکایی‌ها نیزهمین توصیه را کرده بودم.»

خبرگزاری دویچه وله آلمان نیز در گزارشی نوشت: رهبر ایران معنی شعار همیشگی مرگ بر آمریکا در این کشور را توضیح داده و گفته این مرگ بر آمریکا مستقیما متوجه رهبران آمریکاست نه مردم آمریکا.

این رسانه با اشاره به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران نوشت: ترامپ در سخنرانی سالانه در کنگره آمریکا ایران را کشوری حامی تروریسم خوانده است.

در این یادداشت به بخش‌هایی از سخنرانی رهبری درباره عدم اعتماد به اروپایی‌ها نیز اشاره شده و گفته شده اروپایی‌ها با هدف حفظ برجام یک کانال مالی ویژه برای ارتباط با ایران راه اندازی کرده‌اند، اما رهبر ایران در سخنرانی خود اعلام کرد من نمی‌توانم به اروپایی‌ها اعتماد کنم همان طور که قبلا هم به آمریکایی‌ها اعتماد نداشتم. من نمی‌گویم روابطتان را اروپایی‌ها قطع کنید؛ حرف من در مورد اعتماد است.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما