کدخبر: ۲۶۸۱۹۳ لینک کوتاه

ظریف برای شرکت در کنفرانس مونیخ وارد آلمان شد

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور شرکت در پنجاه و پنجمین کنفرانس امنیتی مونیخ ساعاتی پیش وارد آلمان شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف امروز - جمعه - علاوه بر سخنرانی در این کنفرانس مهم بین المللی با مقامات و شخصیت های حاضر در این نشست دیدار و گفتگو خواهد کرد.

این کنفرانس از 15 تا 17 فوریه (26 تا 28 بهمن ماه) در شهر مونیخ آلمان و با حضور مقامات کشورهای مختلف برگزار می‌شود. بیش از یکصد تن از مقامات و شخصیت های سیاسی، امنیتی و بین المللی اعم از روسای کشورها، وزرای خارجه، دفاع و برخی مقامات سازمان های بین المللی در نشست امسال حضور دارند. 

وزیر امور خارجه کشورمان سال گذشته هم در این نشست حضور یافت و در حاشیه آن با مقامات کشورهای مختلف دیدار و رایزنی کرد.

در گزارش سالانه این کنفرانس که پیش از آغاز نشست جاری متنتشر شد ضمن انتقاد از مواضع دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در قبال ایران، خروج کاخ سفید از برجام و آغاز تحریم ها علیه ایران فاقد اثرات مدنظر واشنگتن اعلام شده است. 

به گزارش ایرنا، پنجاه و پنجمین کنفرانس امنیتی مونیخ با حضور و مشارکت 35 رییس دولت و 50 وزیر خارجه و همچنین 30 وزیر دفاع برگزار می‌شود.

کنفرانس دفاعی و امنیتی مونیخ از سال 1963 تا کنون هر سال در شهر مونیخ آلمان برگزار شده است و هدف کنفرانس گفت وگوی مسوولان و روسای سیاسی، اقتصادی، علمی و نظامی سراسر جهان درباره حفظ صلح و برقراری امنیت است.