کدخبر: ۲۶۸۲۰۲ لینک کوتاه

صدها پرواز به دلیل سفر بن سلمان به پاکستان لغو شد

اقتصادنیوز: بن سلمان ولیعهد عربستان قرار است فردا(شنبه) برای انجام سفری دو روزه وارد پایتخت پاکستان شود و از چند روز پیش، بی سابقه ترین تدابیر امنیتی در کشور میزبان اتخاذ شده و فردا صدها پرواز داخلی و خارجی با هدف امن کردن فرودگاه اسلام آباد، لغو خواهد شد.

به گزارش اقصادنیوز به نقل از ایرنا، منابع خبری پاکستان گزارش دادند، همزمان با سفر بن سلمان به اسلام آباد، خدمات مخابرات از جمله تلفن های همراه و اینترنت نیز با هدف کاهش نگرانی های امنیتی، قطع خواهد شد.

تیم بزرگی از نیروهای ویژه حفاظت بن سلمان از چند روز پیش وارد پاکستان شده تا جوانب امنیتی این سفر را بررسی کنند. همچنین قرار است ولیعهد عربستان در طول این سفر دو روزه، برخلاف مقامات سایر کشورها، در کاخ نخست وزیری پاکستان اقامت داشته باشد.

در آستانه این سفر، اسلام آباد و مناطق اطراف آن کاملا در پوشش تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته و بنا به گفته پلیس، نزدیک به یک هزار محل ایست و بازرسی برای رصد خودروها و شهروندان در دو شهر اسلام آباد و راولپندی ایجاد شده است.

عمران خان نخست وزیر کشور میزبان قرار است شخصا برای استقبال از ولیعهد سعودی، به فرودگاه نظامی نورخان، محل فرود هواپیمای ولیعهد سعودی برود.

بن سلمان فردا شنبه برای انجام سفر دو روزه رسمی وارد پاکستان می شود و روز بعد اسلام آباد را به مقصد کوالالامپور پایتخت مالزی ترک می کند.