کدخبر: ۲۶۸۲۸۵ لینک کوتاه

در سفری به واتیکان؛

خواهر امام‌موسی‌صدر با پاپ فرانسیس دیدار کرد+عکس

اقتصادنیوز؛ «رباب صدر» خواهر و رئیس مرکز امام موسی صدر روز جمعه در سفری به واتیکان با پاپ فرانسیس ملاقات کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ تارنمای لبنانی وی دی ال نیوز (VDLnews) با گذشت بیش از چهل سال از ربایش امام موسی صدر در لیبی در ادامه نوشت:  رباب الصدر در این دیدار نامه ای به رهبر کاتولیک های جهان ارائه کرد و خواستار پیگیری وضعیت ناپدید شدن امام موسی صدر شد. 

تارنمای وی دی ال نیوز ادامه داد: پاپ معمولا رئیسان جمهوری کشورها، نخست وزیران، وزیران خارجه، سفرا هنگام تقدیم استوارنامه و همچنین زمان پایان ماموریتشان، فرستاده های سران کشورها و برخی شخصیت ها را در سریر مقدس به حضور می پذیرد.

رباب صدر فرزند سید صدرالدین صدر و خواهر سید موسی صدر متولد سال 1323در قم است. گفته می شود رائد شرف الدین، ملیحه صدر و نجاد شرف الدین او را در این سفر همراهی می کنند.

سریر مقدس اسقف ‌نشین کلیسای کاتولیک در شهر رم است که اسقف اعظم آن به پاپ شهرت دارد. سریر مقدس عالی‌ترین اسقف‌ نشین کلیسای کاتولیک و حکومت مرکزی کلیساهای کاتولیک دنیا به‌شمار می‌رود. 

موسی صدر متولد 1307 روحانی سرشناس ایرانی - لبنانی که موسس مجلس اعلای شیعیان لبنان است، نهم شهریور 1357، در جریان سفر به لیبی بنا بر دعوت سرهنگ معمر القذافی ربوده شد و از سرنوشت وی تاکنون اطلاعی در دست نیست.

آخرین باری که امام موسی صدر دیده شد، روبروی هتل 'الشاطی' طرابلس بود که در پاسخ به خبرنگاری گفت، می خواهد به دیدار قذافی برود. روایات غیر رسمی مختلفی درباره ناپدید شدن او منتشر شده است.