کدخبر: ۲۶۸۳۰۲ لینک کوتاه

فرانسه: سیاست آمریکا یک معماست

وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد از مواضع آمریکا در قبال سوریه دچار بهت شده است و سیاست های ایالات متحده درباره منطقه را درک نمی کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه روز جمعه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در گفتگو با لیندزی گراهام سناتور برجسته آمریکایی، اعلام کرد که از سیاست های آمریکا در قبال سوریه سردرگم شده است.

لودریان به گراهام گفت: «یک چیز در مورد سیاست آمریکا در قبال این منطقه هست که من آن را درک نمی کنم. چگونه می شود که کسی علیه ایران بسیار سختگیر باشد و در عین حال شمال شرق سوریه را ترک کند، در حالی که می داند در نهایت، این به نفع فعالیت های ایران در منطقه خواهد بود.»

وزیر خارجه فرانسه درباره سیاست های آمریکا گفت: «این برای من یک معما است.»

لودریان سپس با اشاره به صحبت های سناتور گراهام که اعلام کرده بود آمریکا ظرفیت خود را در منطقه حفظ خواهد کرد گفت: «شما با بیان این مطلب که آمریکا ظرفیت خود را نگه خواهد داشت، شروع به روشن کردن این راز کرده اید. من این موضوع را نمی دانستم، این برای من یک خبر جدید است. این موضوع مرا خوشحال کرد.»

گراهام در ادامه افزود که آمریکا در صورتی ظرفیت خود را در منطقه حفظ خواهد کرد که متحدانش به سوریه نیرو اعزام کنند تا منطقه امن شمال شرق آن کشور را رصد کنند.