کدخبر: ۲۶۸۵۷۰ لینک کوتاه

بهمن چند زنجانی را گرفتار کرد

اقتصادنیوز : فرماندار شهرستان زنجان گفت : عصر امروز بر اثر سقوط بهمن در روستای میرجان از توابع بخش زنجانرود سه نفر گرفتار شدند که خوشبختانه با امداد رسانی به موقع ۲ نفر از آنان آسیب ندیدند اما یک نفر دیگر برای انجام خدمات درمانی مورد نیاز به بیمارستان اعزام شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،رضا عسگری شامگاه شنبه افزود: بر این اساس این سه شهروند زنجانی که با خودروی شخصی برای تفریح به روستای میرجان سفر کرده بودند گرفتار سقوط بهمن شدند.

وی اظهار داشت: پس از وقوع این حادثه و با کمک مردمی محلی و شورای روستایی 2 نفر در همان لحظات اولیه از زیر برف نجات یافتند نفر سومی نیز با کمک تیم های امدادی رهایی پیدا کرد.

این مسئول ادامه داد: نفر سوم نیز به دلیل یخ زدگی و وضعیت نامناسب از طریق اورژانس برای انجام خدمات مورد نیاز درمانی به مرکز تخصصی و فوق تخصصی آیت االله موسوی زنجان انتقال یافت و طبق آخرین خبرها حال وی مساعد بوده و ترخیص شده است.

فرماندار زنجان ادامه داد: با توجه به صعب العبور بودن مسیر بلافاصله تیم های امدادی و راهداری با استفاده از امکانات و تجهیزات خود نسبت به پاکسازی محل اقدام کردند تا مشکلی در تردد بوجود نیاید.

وی اضافه کرد:با توجه به وقوع بارندگی در مناطق مختلف استان بارش برف نیز در روستاها نمود بیشتری داشت بطوری که به بسته شدن راهها منجرشد و با همکاری راهداری نیز به بازگشایی آنها اقدام شده است.

عسگری افزود: همین بارش ها امکان ریزش بهمن را درگردنه ها و مسیرهای کوهستانی فراهم می کند که لزوم توجه کوهنوردان و و عموم مردم به این مهم امری ضروری است.

وی خاطر نشان کرد: توصیه می شود کوهنوردان قبل از سفر برنامه عزیمت خود را به نیروهای امدادی و در روستاها با شوراهای روستایی در میان بگذارند، تا در مواقع ضرروی و بروز حادثه امکان امداد رسانی بهنگام انجام گیرد.