کدخبر: ۲۶۸۷۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اعلام آمادگی عراق و لبنان برای حضور در مذاکرات آستانه

اعلام آمادگی عراق و لبنان برای حضور در مذاکرات آستانه

اقتصادنیوز؛ سرگئی ورشینین، معاون وزیر خارجه روسیه گفت که عراق و لبنان برای حضور در نشست آستانه درباره اعلام آمادگی کرده‌اند و امکان حضور این کشورها به عنوان ناظر وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «سرگئی ورشینین» معاون وزیر خارجه روسیه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ گفت که در پی تماس‌های اولیه با بغداد و بیروت، دو طرف از حضور در نشست‌های آستانه استقبال کرده‌اند.

او در گفت‌و‌گو با شبکه روسیا الیوم، همچنین گفت که دو کشور خواستار فهم بیشتر آن‌چه در گفت‌و‌گوهای آستانه گذشته است، شده‌اند و آماده‌اند تا کمک‌های خود را برای پیشبرد سریع امور ارائه کنند.

«ورشینین» افزود: طبیعی است که عراق و لبنان به موضوع سوریه مرتبط هستند و می‌توانند به عنوان ناظر در گفت‌و‌گوهای آستانه حضور داشته باشند. این در حالی است که «سرگئی لاوروف» روز گذشته گفته بود که حضور دیگر کشورهای در نشست آستانه مفید نخواهد بود.

اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه نیز روز شنبه (دیروز) گفته بود: «همانطوری که پیشتر گفته بودم، ممکن است کشورهای عراق و لبنان که مرزهای مشترکی با سوریه دارند، به جمع شرکت‌کنندگان مذاکرات آستانه(ایران، روسیه و ترکیه) اضافه شوند.»

پنج‌شنبه گذشته آخرین دور مذاکرات سوچی که در راستای مذاکرات آستانه صورت گرفت؛ با حضور رؤسای جمهور ایران، ترکیه و روسیه در سوچی برگزار شد.