عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

اروپا موظف است زمینه خنثی‌سازی تحریم‌های یکطرفه را فراهم کنند

کدخبر: 269495
اقتصادنیوز؛ سید قاسم جاسمی، عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: اروپایی ها تعهد دارند که زمینه خنثی سازی تحریم های یکطرفه و ظالمانه ایالات متحده را فراهم کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ سیدقاسم جاسمی روز چهارشنبه با اشاره به اظهارات سفیر آلمان در کشورمان مبنی بر اینکه هدف اینستکس دور زدن تحریم‌های آمریکا نیست، افزود: اروپایی ها تعهد دارند که زمینه خنثی سازی تحریم های یکطرفه و ظالمانه ایالات متحده را فراهم کنند از این رو به هیچ عنوان نباید به سمت فرافکنی گام بردارند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپایی ها قرار بود کانال مالی مستقل SPV را راه انندازی کنند اما پس از وقت کشی و فرصت سوزی های زیاد مسئله INSTEX را مطرح کردند، اظهار کرد: کشورهای اروپایی طرف ایران در برجام باید بدانند که امروزه افکار عمومی دنیا حواسش هست که آمریکا به طور یکجانبه از این قرار داد خارج شد و اکنون هم نوبت اجرای تعهدات آنها است.

وی در این خصوص، ادامه داد: بنابراین کشورهای اروپایی بجای سیاسی کاری و طرح مبانی کلی در توصیف INSTEX، باید به سمت اجرا این کانال مالی حرکت کنند و در ادامه SPV را هم به نتیجه برسانند.

جاسمی با اشاره به اینکه همگان خاطرشان هست اروپایی ها در بند هشتم بیانیه پایانی وین تاکید بر حفظ و استمرار کانال‌های موثر مالی برای تعامل با ایران تاکید می کردند، تصریح کرد: تشویق سرمایه‌گذاری‌های بیشتر و حفظ و ارتقاء روابط گسترده تر اقتصادی در حوزه‌های مختلف با ایران از جمله محورهای مذاکرات نشست وزیران خارجه کشورمان و 1+4 بوده که اکنون باید توسط اروپا اجرایی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم همانطور که اروپایی ها به طور مستمر با طرح INSTEX از حسن نیت و البته تاکید بر حفظ برجام صحبت می کنند، برای تداوم این توافقنامه نیز اقدام عملی انجام دهند.

تیتر یک
  • اندازه شکاف بین دلار آزاد و سنا کوچک شد

    عصر دوشنبه قیمت دلار بازار آزاد نزدیک به ۴۰۰ تومان نسبت به مدت مشابه روز قبل افت داشت، این در حالی است که قیمت دلار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما