کدخبر: ۲۶۹۷۳۵ لینک کوتاه

نظر «برنی سندرز» درباره بحران ونزوئلا

اقتصادنیوز؛ برنی سندرز، کاندیدای چپگرای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، درباره تحولات اخیر ونزوئلا اعلام موضع کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ «برنی سندرز» سناتور دموکرات که به تازگی نامزدی خود را برای انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ اعلام کرده، در گفتگویی اظهار داشت خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد.

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در یکی از برنامه‌های تلوزیونی پرطرفدار آمریکایی گفتگو می‌کرد در پاسخ به این سوال که آیا او هم به مانند دونالد ترامپ، گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت می‌شناسد، پاسخ منفی داد.

برنی سندرز در عین حال گفته است که در مورد ونزوئلا و بویژه انتخابات اخیر این کشور نگرانی‌هایی است، اما آمریکا برای کمک به ونزوئلا لازم است همراه با جامعه بین‌المللی اقدام کند.

سندرز همچنین درباره تاکید دولت آمریکا بر کناره‌گیری مادور عنوان کرد ونزوئلا این قدرت را دارد که بتواند خودش انتخابات آزاد و عادلانه را برگزار کند.

مواضع برنی سندرز، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مورد عدم به رسمیت شناختن گوایدو در شرایطی مطرح شده که پیش از این کاخ سفید همزمان با آغاز اعتراضات اخیر در ونزوئلا که به دعوت خوان گوایدو صورت گرفت، او را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخت و خواستار کناره‌گیری دولت مادورو شد. دیگر کشورها از جمله روسیه، چین و ایران نیز با حمایت از دولت قانونی ونزوئلا خواستار عدم دخالت خارجی در این کشور آمریکایی لاتین شده‌اند.