کدخبر: ۲۷۰۳۱۴ لینک کوتاه

واکنش نتانیاهو به سخنان شمخانی

اقتصادنیوز: روزنامه جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع خود از واکنش نخست وزیر رژیم صهیونیستی به سخنان اخیر دبیر شوری عالی امنیت ملی کشورمان نوشت.

به گزارش اقتصادنیوز، این روزنامه نوشت: 

* بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در واکنش به سخنان روز گذشته علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، گفت:‌ ما به اقدامات خود علیه تلاش‌های ایران برای نفوذ بیشتر و تقویت موقعیت نظامی آن در سوریه ادامه خواهیم داد. 

به گزارش سایت «روسیا الیوم»، نتانیاهو در جلسه کابینه رژیم صهیونیستی در واکنش به سخنان شمخانی گفت: یک مسئول ارشد ایرانی می‌گوید این کشور بیش از 90 درصد از اهدافش را در سوریه محقق کرده است. این سخن درست نیست. درست آن است که ایرانی‌ها تلاش می‌کنند جای پای خود را در سوریه قوی کنند و ما جلوی آنها را می‌گیریم.

وی افزود: من پیام روشنی برای نظام ایران که می‌خواهد اسرائیل را نابود کند، دارم، اسرائیل برحسب نیاز به اقداماتش علیه تلاش‌های ایران برای تقویت موقعیتش در سوریه ادامه می‌دهد.

شمخانی روز شنبه گفته بود ایران به بیش از 90 درصد اهداف خود در سوریه رسیده است؛ از این رو حملات اسرائیل، تاثیر راهبردی نداشته و مقاومت کار خود را پیش برده است. وی درباره تلاش‌های آمریکا برای ائتلاف سازی علیه ایران به اختلاف نظر کشورهای عربی در این زمینه اشاره کرد و گفت:‌ حتی امارات هم مواضع کاملاً منطبقی با عربستان ندارد و داخل امارات متحده حاکمانی هستند که پیام همکاری و رفع سوءتفاهم می‌دهند.