کدخبر: ۲۷۱۰۶۱ لینک کوتاه

دادگستری اسرائیل علیه نتانیاهو اعلام جرم کرد

وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی عصر پنجشنبه اعلام کرد که قرار است «آویخای مندلبیت» دادستان کل این رژیم، علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر تل آویو در سه پرونده اعلام جرم کند.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، براساس این گزارش که از تلویزیون رسمی صهیونیستی پخش شد، نتانیاهو در سه پرونده دریافت رشوه، خیانت در امانت و تقلب محکوم می شود.

خبر فساد نتانیاهو در ماه های اخیر در صدر رسانه ها قرار گرفته است.پرونده هایی که در رسانه ها به «پرونده 1000»، « 2000»، «3000» و «4000» معروف شده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستکم 12 بار به بازجویان پلیس پاسخ داده که علاوه بر پرونده های مذکور، پرونده فساد مالی همسرش نیز در میان آنها است.

نتانیاهو در پرونده موسوم به 1000، متهم است که حدود 300 هزار دلار رشوه به عنوان هدیه از سرمایه داران یهودی دریافت کرده است.

در پرونده 2000 نیز نخست وزیر رژیم جعلی اسرائیل، متهم به زد و بند با «ارنون موزس» صاحب امتیاز روزنامه معروف «یدیعوت آحارونوت» رژیم صهیونیستی بوده تا پوششی مثبت از او و فعالیت هایش در این روزنامه داده شود و روزنامه خصوصی « اسرائیل هیوم» (اسرائیل امروز) یعنی رقیب یدیعوت آحارونوت از سوی دولت زیر فشار قرار گیرد.

پر سر و صداترین پرونده نتانیاهو اما به پرونده 3000 برمی گردد که مربوط به خرید سه زیر دریایی از آلمان است و در سال 1395 جنجال زیادی به راه انداخت و برخی از نمایندگان کنست (پارلمان) و سیاستمداران اسرائیلی، نتانیاهو را زیر تیغ انتقادات شدید قرار دادند.

پرونده موسوم به 4000 هم به مساله زند و بند نخست وزیر رژیم صهیونیستی با مالک شرکت بزک که خود صاحب امتیاز پایگاه خبری «واللا» است، باز می گردد که براساس گزارش دادستانی رژیم اسرائیل، وی در این پرونده متهم به فساد گسترده است.

نتانیاهو در این پرونده متهم است که میلیون ها دلار تسهیلات مالی در اختیار « شاؤول الویچ» مالک این شرکت قرار داده است تا پایگاه خبری واللا رسانه زیر نظر این شرکت از نخست وزیر و خانواده اش حمایت رسانه ای کند.

خبر اعلام جرم نتانیاهو، چند روز پس از آن صورت می گیرد که براساس گزارش مؤسسه های نظرسنجی، حزب لیکود به رهبری نتانیاهو در انتخابات پارلمانی آینده سرزمین های اشغالی،شانس چندانی برای پیروزی در این انتخابات نخواهد داشت.

پس از انحلال کابینه ائتلافی نتانیاهو در سوم دی ماه ، قرار است انتخابات زودهنگام پارلمانی 9 آوریل سال جاری میلادی (20 فروردین 98) برگزار شود