کدخبر: ۲۷۱۲۷۴ لینک کوتاه

سی‌اف‌تی و پالرمو باهم در مجمع بررسی می‌شود/ توضیحات فلاحت‌پیشه درباره جلسه امروز مجمع

اقتصادنیوز: رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت که جلسه امروز مجمع برای بررسی لایحه پالرمو بی‌نتیجه ماند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، حشمت الله فلاحت پیشه درباره جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره بررسی پالرمو گفت: به این دلیل که بحث «پالرمو» و «CFT» بحث‌هایی است که جدا از هم نیستند این نظر رای آورد که هر دو این لوایح در دستور کار بررسی قرار گیرند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عده‌ای معتقد به ارتباط «پالرمو» و «CFT» بودند و عده‌ای دیگر بر خلاف این نظر را داشتند به همین دلیل مقرر شد بحث «CFT» هم در مجمع تشخیص مصلحت نظام بازگشایی و باتوجه به ارتباطی که با یکدیگر دارند در آینده رأی‌گیری صورت گیرد.

وی ادامه داد: لذا عملا این مباحث به رأی نکشید و رای‌گیری به جلسات بعدی موکول شد و پیشنهاد شد در جلسات بعدی مورد بررسی قرار گیرد.

در همین رابطه:

جلسه مجمع بازهم بی‌نتیجه ماند/ لایحه پالرمو به سال آینده موکول شد

کدام اعضای دولت در جلسه مجمع برای بررسی پالرمو حضور دارند؟

غایبان جلسه مجمع برای بررسی لایحه پالرمو چه کسانی بودند؟

پشت‌پرده تعلل مجمع برای تصمیم‌گیری درباره پالرمو چیست؟

فلاحت پیشه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مهلت چهار ماهه «FATF» به ایران در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار گرفت یا خیر عنوان کرد:‌ بحث بعدی که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت همین بحث مهلت چهارماهه «FATF» به ایران بود.

وی ادامه داد: بحث این نیست که ایران در لیست کشورهای غیر همکار قرار گیرد حتی بحث قطع همکاری هم نیامده است؛ در این مهلت چهارماهه یکسری ابراز امیدواری‌ها و خرسندی‌ها و یکسری هم ابراز ناامیدی‌ها درباره همکاری‌ها شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: بررسی «پالرمو» و« CFT» بسیار جدی و فنی است و باید در قالب مسائل مصلحتی مطرح شود که نظر غیراختلافی هم در این مورد وجود نداشت و قرار شد بررسی‌ها به صورت فنی باشد.

وی درخصوص این که آیا وزیر امور خارجه در این جلسه حضور داشته است یا خیر بیان کرد: دکتر ظریف در این جلسه حضور نداشتند.