کدخبر: ۲۷۱۳۷۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
حسن یزدانی با ۵ ضربه فنی در فینال/ هادی در فینال و یک شانس برنز

حسن یزدانی با ۵ ضربه فنی در فینال/ هادی در فینال و یک شانس برنز

اقتصادنیوز: روز دوم جام بین المللی کشتی آزاد دانکلوف با دو فینالیست و یک شانس برنز برای تیم ایران همراه بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، از صبح امروز (شنبه) رقابت‌های نمایندگان کشورمان در اوزان 86، 97 و 125 کیلوگرم در جام بین المللی دانکلوف آغاز شد.

براین اساس حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم در نخستین مسابقه خود با نتیجه 11 بر صفر دومینیک ابونادر دارنده مدال نقره بازی های آسیایی از لبنان را شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه 10 بر صفر احمد ماگامایف از بلغارستان را مغلوب کرد. یزدانی در مسابقه سوم نیز در کمتر از سه دقیقه با نتیجه 10 بر صفر از سد عظمت دولت بیکوف دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از قزاقستان گذشت. قهرمان المپیک 2016 در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف روسلان عبداله یف روس رفت و در این مرحله حریف روس را با نتیجه 11 بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این دیدار مقابل بوریس ماکویف دارنده مدال نقره جهان از اسلواکی با نتیجه 11 بر 1 پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت.

رضا یزدانی در وزن 97 کیلوگرم در مسابقه اول خود آبراهام کونیدو از ایتالیا را با نتیجه 10 بر 6 مغلوب کرد. وی در دور دوم نیز نوراف کشتی‌گیر مقدونیه‌ای را با نتیجه 11 بر 2 شکست داد. یزدانی در مسابقه سوم نیز با نتیجه 9 بر یک از سد فاتح یاشارلی از ترکیه گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در مصاف با والری آندریتسف نایب قهرمان المپیک 2012 لندن از اوکراین، در یک کشتی نزدیک 5 بر 4 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. آندریتسف همان کشتی‌گیری است که یزدانی در نیمه نهایی المپیک لندن مقابل او مصدوم شد و دستش از مدال المپیک کوتاه ماند.

پرویز هادی در وزن 125 کیلوگرم در نخستین مسابقه خود در رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام دانکلوف بلغارستان با نتیجه 10 بر صفر از سد میچائیل کوسوی از آمریکا گذشت. وی در دور بعد نیز مقابل ژی وی دنگ دارنده مدال نقره جهان از کشور چین با نتیجه 8 بر 4 به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

او در این مرحله نیکولاس گویازدوفسکی دارنده مدال برنز جهان از آمریکا را با نتیجه 5 بر 2 از پیش رو برداشت و در مرحله نیمه نهایی 11 بر 8  از سد دانیل لیگتی مجارستانی گذشت و فینالیست شد.

رقابت‌های فینال و رده بندی این اوزان فردا برگزار می‌شود.

این در حالی است که در ادامه رقابت‌های شانس مجدد وزن 74 کیلوگرم نیز مصطفی حسین خانی به دیدار نیمه نهایی رسید. او امشب برای کسب مدال برنز این وزن به مصاف یاکوپ کور از ترکیه می‌رود.